Detoks alkoholowy – skończ z upijaniem się!

2019-12-16 7:17:52
Choroba alkoholowa dotyczy znacznej ilości ludzi na świecie. W wielu państwach alkoholu pije więcej z każdym rokiem. Nie pomagają żadne rozwiązania prewencyjne. Płyn etylowy szczególnie w Polsce jest nadal ogólnodostępny. Polacy coraz bliżej zbliżają się do granicy, której przekroczenie według Światowej Organizacji Zdrowia oznacza upadek społeczny. Ciągłe i przesadne upijanie się może przerwać detoks alkoholowy.

 

Jak organizm reaguje na detoks alkoholowy?

Nie każdego człowieka można nazwać alkoholikiem. Samo spożywanie alkoholu nie czyni z osoby kogoś uzależnionego. Choroba alkoholowa zaczyna się w chwili, kiedy sporadyczne picie przeobraża się w nadużywanie. Granica między jednym a drugim etapem jest jednak niewielka i zazwyczaj trudna do zweryfikowania. Odpowiedzenie na pytanie, kiedy należy uważać się za alkoholika i w którym momencie warto zareagować, jest bardzo trudne. Im szybsza interwencja, tym organizmowi grozi mniejsze niebezpieczeństwo, ale tak naprawdę w każdej chwili można zdecydować się na leczenie z pomocą detoksu alkoholowego. W Warszawie oraz wielu polskich miastach takie zabieg można wykonać w klinikach zajmujących się chorobą alkoholową. Co dzieje się z człowiekiem po wykonaniu detoksu alkoholowego? Odczuwa zdecydowanie ulgę, ponieważ groźne metabolity alkoholowe nie zatruwają go. Gospodarka wodna i elektrolitowa zostaje ustabilizowana i wyrównana. Płyn etylowy nie wpływa również na psychikę i zachowanie. Alkoholicy bywają agresywni oraz impulsywni. Jest to spowodowane przez brak płynu etylowego we krwi. Detoks alkoholowy sprawia, że trzeźwość następuje stopniowo i nie jest to dla człowieka szok, dlatego też wszelkie niedogodności nie mają miejsca. Działanie zabiegu jest stałe, jeśli w ciele ponownie nie znajdą się substancję, które negatywnie wpłyną na jego kondycję.

Ile zajmuje detoks alkoholowy?

Całość leczenia choroby alkoholowej to zazwyczaj długi proces. Zrozumienie jej przyczyn oraz nauka panowania nad własnym zachowaniem zajmuje czas. Pojedyncze zabiegi jednak trwają krótko, a ich efekty są natychmiastowe. Dzieje się tak w przypadku wykonywanego detoksu alkoholowego w Warszawie. Zabieg wykorzystywany jest w leczeniu kaca oraz jako sposób na przerwanie ciągu alkoholowego, bez ryzyka objawów zespołu odstawiennego. Nieprzyjemne symptomy nadmiernego picia znikają po 3-godzinnym detoksie alkoholowym. Pokonywanie cugu alkoholowego wymaga poświęcenia od 12 do 24 godzin. W obu przypadkach podawane są dożylnie witaminy, sole mineralne, elektrolity oraz mikro i makro składniki, lecz w innej ilości. Detoks alkoholowy to jeden z niewielu zabiegów, który dostosowywany jest do potrzeb organizmu pacjenta. Sposób wykonania odtrucia alkoholowego wyznacza wywiad medyczny. Dzięki niemu znana jest kondycja, stan zdrowia oraz czy nic nie zagraża życiu leczonego. Detoks alkoholowy to bezpieczne rozwiązanie, gdy osiągniecie trzeźwości samodzielnie, stwarza zagrożenie.

Kiedy podawać detoks alkoholowy?

Interwencja w przypadku choroby alkoholowej może odbyć się w każdej chwili z pomocą detoksu alkoholowego. W Warszawie zabiegi wykonywane są w klinikach leczenia alkoholizmu, które są do tego przystosowane. Skutecznie i szybko działa, bez względu na stan danej osoby. Pozwala uwolnić się od uzależnienia i walczyć o trzeźwość w przyszłości. Co najważniejsze, kolejne etapy leczenia nie mogą rozpocząć się bez wykonania detoksu alkoholowego. Cena zabiegu wynosi ok. 600 zł. Odtrucie alkoholowe nie musi być powtarzane.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *