Dlaczego w aranżacji biura warto zaufać specjaliście?

2022-06-03 10:49:03
Stworzenie miejsca do pracy biurowej wbrew pozorom wcale nie jest takim prostym zadaniem. Niby biurko, krzesło, jakiś regał czy sprzęty, jak drukarka – wszystko jest łatwo dostępne, ale nieład i chaos z całą pewnością nie będą odpowiednio wpływały na efektywność pracy. Jak zatem urządzić biuro? A może zlecić aranżację specjaliście?

Przestrzeń do pracy

Szukając odpowiedniego biura należy pod uwagę wziąć wiele czynników, które nie zawsze są oczywiste. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, które wpływają np. na dobór odpowiednich, ergonomicznych krzeseł czy biurek to jedno, ale szalenie istotne są też kwestie funkcjonalne. Niektóre z nich istotnie wpływają też na nastawienie do pracy, bo nie każdy ma świadomość, że wystrój biurowego wnętrza może też wpływać na motywację do pracy, efektywność działania oraz zaangażowanie. Dlatego bardzo ważne jest, aby przestrzeń została dopasowana do potrzeb pracujących w niej ludzi. Nie ma tu większego znaczenia czy pracujemy w niewielkiej firmie czy dużej korporacji.

Samodzielnie czy ze specjalistą?

Pracodawcy, przygotowując biuro do pracy, mają w zasadzie dwie możliwości – samodzielnie zadbać o aranżację wnętrza lub skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak np. http://www.alinabadora.pl/. Każdy z wariantów z całą pewnością ma sporo zalet, ale i wady. Ważne, aby dokładnie przemyśleć i przekalkulować rzeczywiste korzyści i wydatki.

Zatrudnienie specjalisty zajmującego się aranżacją wnętrz z całą pewnością wiąże się z określonymi wydatkami. Samodzielne urządzanie biura teoretycznie jest rozwiązaniem tańszym, ale czy na pewno? Sprawa jest dość złożona, bo na jednej szali położyć należy wynagrodzenie architekta wnętrz, a na drugiej korzyści (choć niewymierne) związane z efektywnością pracy i zadowoleniem pracownika, wykonującego obowiązki w odpowiednio przygotowanej przestrzeni.

Zanim ostatecznie zdecydujemy czy urządzać biuro samodzielnie, czy ze specjalistą, warto wziąć pod uwagę także koszty, głównie w wymiarze czasowym. Powierzenie zadania fachowcowi zdejmuje z barków przedsiębiorcy konieczność szukania odpowiednich mebli, doboru materiałów wykończeniowych czy przygotowania rzutów funkcjonalnych.

Aranżacja biura? Tylko z architektem

Pomoc specjalisty jest zatem rozwiązaniem praktycznym, które pozwoli skutecznie przygotować przestrzeń do efektywnej i skutecznej pracy. Architekt bierze pod uwagę wiele czynników, jak np. wielkość biura, układ pomieszczeń, ulokowanie okien czy liczba osób, jakie będą znajdowały się w jednym pomieszczeniu. Sporym wyzwaniem bywają biura typu open space, w których jednocześnie przebywa wielu pracowników, co generuje spory ruch, hałas i trudności z koncentracją. Architekt – poznając potrzeby klienta – może na przykład zaproponować organizację przestrzeni w taki sposób, by wyodrębnić w niej pewną część przeznaczoną na wspólną pracę zespołu realizującego konkretny projekt. Dzięki temu możliwa będzie efektywna praca grupy osób bez rozpraszania przy tym innych osób.

Urządzając biuro koniecznie trzeba zwrócić uwagę na szczegóły, jak np. oświetlenie. Promienie słoneczne odbijające się od monitora skutecznie mogą dekoncentrować, wpływając na efektywność działania.

Nie należy zapominać, że biuro, to tak samo jak dom – miejsce, w którym każdego dnia spędzamy sporo czasu. Dlatego warto przywiązywać szczególną uwagę do wystroju, aby każdy czuł się w nim jak najlepiej. Nic dziwnego, że obok ofert związanych z urządzeniem wnętrz w domu, jak np. http://www.alinabadora.pl/projektowanie-i-aranzacja-apartamentow/ biura projektantów coraz częściej wprowadzają do swojej oferty profesjonalną pomoc w przygotowywaniu powierzchni biurowych do pracy. Decydując się na współpracę z architektem trzeba pamiętać, że w przypadku biznesu, w którym duże znaczenie mają osobiste kontakty z klientem, biuro staje się również wizytówką firmy.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Co ja bym zrobił gdybym nie przeczytał tego artykułu ? Jak bym zaaraanżował swoje miejsce w biurze ? Jak żyć bez takich informacji ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *