Duży materac do spania

2022-03-18 4:51:05
Materace o dużych rozmiarach dają użytkownikom dużą swobodę korzystania, każda z osób ma swoją niezależną przestrzeń do wypoczynku. Duże materace wybierane są też przez rodziców małych dzieci jak wiadomo nie od dziś maluchy często zaglądają do sypialni rodziców. Można założyć, że duże materace będą większe niż rozmiar 160x200cm. Jeśli tylko nasza sypialnia na to pozwoli nie ma przeszkód aby zastosować materac np. w rozmiarze 200×220 cm. W tym krótkim artykule podpowiemy jak wybrać materac, który spełni nasze oczekiwania i zapewni zdrowy i regenerujący sen.

Odpowiednia konstrukcja materaca

Duże rozmiary materacy inaczej pracują iż standardowe, powierzchnia materaca jest duża, dlatego warto zadbać o mocną konstrukcję, która utrzyma naszą masę ciała. Taka konstrukcja odpowiednio podpierająca i trwała nazywa się kieszeniową. Wśród konstrukcji materacy kieszeniowych wyróżnić można pocket lub multipocket. Wersja multipocket lepiej podtrzymuje i wzmacnia materaca, usztywnia powierzchnię materaca. Polecić też można materac z wkładem lateksowym, który zapewnia wysoką trwałość przy niezwykłym komforcie. Materiał lateksowy zapewnia wysoką sprężystość i odpowiednią wentylację materaca. To produkt luksusowy idealny dla wymagającego klienta.

Twardość dobrana do wagi ciała

Każdy materac posiada określoną twardość. Większość producentów stosuje 4 stopniową skalę twardości materacy. Od miękkich po bardzo twarde. Materac H1 miękki polecany jest dla osób, których waga przynajmniej jednej osoby nie przekracza 50-60kg. Materac H2 średnio twardy jest dla osób z wagą w przedziale 60-100kg. Materac H3 twardy poleca się dla osób, których waga przynajmniej jednej przekracza 100kg. Materac H4 materac bardzo twardy będzie odpowiedni dla osób przekraczających wagę 120kg. Materace można wybierać o jednej twardości ale też np. wybrać dwie różne dla porównania.

Sleeping at home. Beautiful young woman smiling during sleeping while lying in the bed at home

 

Co jeszcze znajdziemy w budowie materaca

Materace w zależności od twardości mogą mieć inne wykończenie. Materac miękki posiada w swojej budowie podwójną piankę visco memory. Materiał ten jest plastyczny, mięknie pod wpływem temperatury ciała. W materacach średnio twardych spotkać można piankę moletową czy lateksową. Molet posiada strukturę, posiada wgłębienia i wypustki, pianka dobrze dopasuje się do ciała. Lateks o wysokiej gęstości zapewni trwałość i wpłynie na lepszą jakoś snu. To materiał uważany za najbardziej wygody z dostępnych na rynku.

Materac niestandardowych wymiarów

Duże materace, które nie są standardowe trudniej kupić w sklepie stacjonarnym. Naprzeciw temu wychodzą firmy produkujące materace. Oferują swoje materace w sklepach internetowych. Polecamy sprawdzić ofertę sklepu internetowego Kaszmirowysen.pl firma jest Polska oferuje materace z surowców najwyższej jakości. Każdy materac jest produkowany po zakupie w dwa dni robocze, dostawa odbywa się na płasko.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *