DZIEJE SIĘ U NAS… Cena nadszarpniętej wiarygodności

2018-07-14 4:12:44

Niedawno, oburzenie części radnych spowodowała prośba jednego z nich, aby prezydent miasta udzielił mu odpowiedzi na piśmie. Generalnie przyjmuje się, że jest to normalna forma w takich przypadkach. Można nawet powiedzieć, że pisemne wyjaśnienie sprawy to obowiązek urzędnika. U nas jednak okazało się, że sprawa może być dość drażliwa

MACIEJ LERMAN
mlerman@tio.com.pl

Chodziło o jakieś działki, o niejasnym statusie, do których nikt nie chce się przyznać. Władze twierdzą, że nie mają z nimi nic wspólnego, choć co innego wynika z urzędowych dokumentów. Mieszkańcy natomiast uważają, że to właśnie urząd powinien wyjaśnić sprawę. Dlatego też jeden z radnych zażądał takiego wyjaśnienia.

Inni jednak uznali, że to niedopuszczalne aby prezydent noszący rozliczne laury, a to mecenasa wiedzy, eko-janosika, lidera, tudzież perły samorządu, musiał zniżać się do takich odpowiedzi. Z drugiej strony, prezydent sam jest sobie winien. Znane jest bowiem powszechnie jego zamiłowanie do obracania nieruchomościami i dokonywania intratnych zakupów działek na komorniczych licytacjach. Stąd też pewnie przekonanie mieszkańców, że jeśli chodzi o handel działkami – to prezydent na pewno coś o tym musi wiedzieć.

Żądanie odpowiedzi na piśmie może wynikać też z czego innego. Nie raz bowiem radni narzekali, że prezydent wystrychnął ich na dudka. A to obiecał, że coś zrobi, a potem o tym zapomniał, a innym razem zrobił dokładnie coś odwrotnego, do tego o czym zapewniał. Niejednokrotnie też odwracał przysłowiowego kota ogonem, gdy zapewniał, że to nie on podejmował pewne decyzje, ale to radni „w swojej mądrości tak zdecydowali”, a on tylko wykonywał podejmowane przez nich uchwały.

Może też niepokorny radny chce odpowiedzi na piśmie, bo przeczytał gdzieś o sprawie prezydenckiego zegarka albo jego „nieścisłych” zeznaniach składanych nowodworskim policjantom. Tu jednak należy dziwić się naiwności radnego, bo jak wiadomo papier wszystko zniesie…

ML

Komentarze

3 komentarze

  1. Daniel odpowiedz

    Żądanie od tego prezydenta wszystkiego na piśmie to dobra metoda. *Ten czlowiek w zyciu slowa prawdy nie powiedzia*l

  2. Romek każdego oszuka odpowiedz

    Wiarygodnośc Romana S. jest zerowa, mało jest osób których nie oszukał…. Za dużo nie spełnionych obietnic, kłamstw i matactw!!! Ufają mu już tylko zmanipulowane ciemniaki, tacy których łatwo opęta każda sekta!!!

  3. pytam werbalnie odpowiedz

    zy te perły o których mowa perlach to sa te perły rzucone przed wiepsza ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *