DZIWIĘ SIĘ… Kultura na sesji czyli – „i co mnie Pan zrobisz”

2018-09-10 7:52:44

Fot. Legio24.pl

– „Odpowiedziałem Panu tak jak chciałem, czyli głupio i nie na temat. W sumie nawet nie wiem co było w tej odpowiedzi, bo nie miałem czasu. Kto inny ją opracował, a ja ją tylko podpisałem. Ale jak nie jest Pan usatysfakcjonowany tą odpowiedzią, to proszę wysłać mi jeszcze raz te pytania. A jak będę miał czas, to zapewne odpowiem podobnie”

MACIEJ LERMAN

Wbrew pozorom, nie jest to nie fragment kabaretowego tekstu, ale kwintesencja wypowiedzi wysokiego rangą urzędnika legionowskiego ratuszu. W taki właśnie sposób odpowiedział on jednemu z radnych, podczas ostatniej sesji rady miasta, na pytania dotyczące niejasności co stanu prawnego pewnych działek. Zresztą nie jest to odosobniony przypadek. Bo często podobnie odpowiada on na interpelacje i zapytania opozycyjnych radnych.

Jednocześnie nie jest to człowiek prosty i nieobyty, ale wykształcony i od dłuższego czasu pełniący wyższe funkcje w samorządzie i administracji rządowej. Jego zachowanie zapewne jest więc rolą jaką wyznaczono mu dla uprzykrzania życia opozycji. I z roli tej, świetnie się on wywiązuje. Przekonaliśmy się sami o tym wielokrotnie. Gdy rządzący nie chcą odpowiedzieć na dane pytanie albo wyjaśnić jakiejś sprawy, wtedy milczą, odpowiadają nie na temat, pomijają pewne pytania albo zasłaniają się tajemnicą.

Nasz bohater jest jednak mistrzem w swoim fachu. Urzędową butę, przemądrzałość i zdolność do lawirowania opanował niemal do perfekcji. Dlatego nie musimy bać się o jego przyszłość. Gdyby okazało się, że niedługo będzie musiał pożegnać się z zajmowanym stanowiskiem, z pewnością, ze swoimi kwalifikacjami, znajdzie szybko zatrudnienie. A jego popisowa kwestia – „I co mnie Pan zrobisz” na pewno się przyda, jeśli nie na reklamacyjnej infolinii, to może w kabarecie.

ML


Komentarze

3 komentarze

  1. Andrzej odpowiedz

    Wiem o kim mowa. To ten butny zastępca prezydenta, kto z nim rozmawiał wie o co chodzi. Smogorzewski takich sobie własnie dobiera zastępców, aby wykonywali za niego czarną robotę. 🙁

  2. dazadler odpowiedz

    Tak, czas na zmiany i owszem, ale jak tu coś w Legionowie zmienić, skoro znani mi osobiście zadeklarowani wyborcy PiS twierdzą, że w Legionowie głosują tylko na Romusia. Straszne i przerażające to jest niestety. Nie wiem skąd się to bierze, czy jest to słabość lokalnego PiSu, czy raczej moc i urok (okropne) już wyżej wymienionego. Błagam zatem wszystkich z lokalnych środowisk opozycyjnych – OGARNIJCIE SIĘ, bo jak będziecie działać dalej tak jak teraz to nie prędko nadejdzie czas zmiany!

  3. Rafal odpowiedz

    I to jest ten czas , czas buty i arogancji, to czas na zmiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *