Facility management – twórz z głową

2020-01-07 10:33:10

Facility management to wyznaczanie nowych standardów. Liczy się nowoczesność, jakość i wykwalifikowany personel. Dla niektórych to pojęcie wciąż brzmi tajemniczo: nie rozumieją jego znaczenia lub nie potrafią go poprawnie wcielić w życie. W obu przypadkach warto zaczerpnąć wiedzy.

1. Facility management: co kryje się pod tym pojęciem?

2. Obsługa techniczna budynków – co zrobić, by była skuteczna?

Istnieje kilka definicji pojęcia facility management. Jednak wszystkie mają podobne cechy.

1. Facility management: co kryje się pod tym pojęciem?

Termin facility management pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W literaturze fachowej można odnaleźć cztery główne definicje pojęcia – amerykańską, brytyjską, niemiecką i australijską.

Stowarzyszenie IMFA ( International Facility Management Association) definiuje facility management jako profesjonalną działalność, której zadaniem jest sprawowanie szeroko pojętej opieki nad budynkiem, a w szczególności obniżenie kosztów jego utrzymania. Wedle tej definicji, chodzi również, a może przede wszystkim, obniżenie kosztów utrzymania budynku oraz podnoszenie jakość i sprawowanych w nim usług. Te działania w konsekwencji prowadzą do zwiększenia wartości rynkowej.

Facility management powinien współistnieć i uzupełniać się wzajemnie z rozwojem inwestycji. Tę zależność determinuje także fakt, że na rynki istnieje coraz bogatsza konkurencja, która wymaga jakości, szybkości i pewności reagowania. Nieuniknione są zatem perfekcyjna znajomość techniki i technologii.

2. Obsługa techniczna budynków – co zrobić, by była skuteczna?

Jeśli chcesz realizować zmiany, związane z facility managementem, automatyka bms jest jednym z tych pojęć, z którymi powinieneś się zaznajomić na wstępie. Potrzebujesz wyszkolonego i doświadczonego zespołu techników, inżynierów, specjalistów, którzy dysponują odpowiednimi certyfikatami.

Tylko sprawdzone rozwiązania BMS od światowych producentów, pozwolą sprostać konkurencji.

Podobnie obsługa techniczna budynków – dbałość o stan budynków i znajdujących się w nim urządzeń, personalizacja warunków w miejscu pracy zgodna z najwyższymi standardami i nowoczesnymi rozwiązaniami, daje możliwość stawienia czoła wymagającym konkurentom, którzy odnoszą kolejne sukcesy na rynku.

Zarządzanie udogodnieniami to ładny termin, użyty przez jednego ze specjalistów, próbujących zdefiniować facility management. Wspieranie firmy przez tego typu działalność to łączenie zarządzania nieruchomościami z pasją tworzenia i sukcesywnego rozwoju.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *