Festyn rodzinny sympatyków “siódemki”

2016-06-06 2:31:46

W sobotę, 4 czerwca w godzinach 10.00 – 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Królowej Jadwigi w Legionowie odbył się Festyn Rodzinny, który społeczność szkolna zorganizowała dla wszystkich sympatyków “Siódemki”.

Nie zawiodła pogoda, nie zawiedli również goście z Prezydentem Miasta Legionowo, Romanem Smogorzewskim i Starostą Legionowskim, Robertem Wróblem, którzy wspólnie z Dyrektorem Szkoły, Mariuszem Borkowskim zakopali “kapsułę czasu” z przesłaniem dla przyszłych pokoleń. Po takim uroczystym otwarciu festynu zabawa zaczęła się na dobre. Na przybyłych gości czekało niemało atrakcji. Dla amatorów aktywności fizycznej przygotowane były zajęcia sportowe (ping-pong, rowerki), taneczne, pokazy Taekwondo i Karate. Prezentowały się m. in. Kluby Spectrum, Legionovia oraz AP11, a także Brother Dance Studio, Born to Dance i Akademia Samoobrony. Poza tym WOPR, Straż Pożarna, Centrum Nauki Kopernik i Akademia Dzieciaków.

Chętni mogli wziąć udział w konkursach przedmiotowych z matematyki, języka polskiego, historii i religii, a także w doświadczeniach przyrodniczych, warsztatach origami oraz haftu i szycia przygotowanych przez nauczycieli SP7.

Na najmłodszych czekał kącik zabaw, klocki lego, malowanie twarzy, teatrzyk w języku angielskim, a na nieco starszych modelarnia, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazy robotyki.

Na medal spisali się także rodzice uczniów legionowskiej “Siódemki”. Stoły aż uginały się od pysznych ciast, babeczek, gofrów, galaretek i przetworów owocowych. Do tego świeżo wyciskane soki, drinki bezalkoholowe, baklawa, popcorn i kiełbaski z grila.

Festyn nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie uczniów, ich rodziców i nauczycieli, do których dołączyli liczni sponsorzy i oddani przyjaciele legionowskiej placówki.

SP7

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *