Fotografia odzieży w 5 krokach

2023-01-10 12:30:10

Każdy z nas używa różnego rodzaju odzieży. Jedne ubrania służą do pracy, inne do uprawiania sportu a część z nich nosimy na co dzień. Poszukując odzież na te wszystkie okazje coraz częściej kierujemy się do sklepów internetowych. Mają one bogatą ofertę i często znajdziemy tam o wiele więcej niż w tradycyjnych punktach. Co sprawia, że ofertę jednego e-sklepu uznajemy za bardziej atrakcyjną niż innych, w efekcie czego dokonujemy zakupu? Są to różnego rodzaju akcje promocyjne, ciekawe opisy ale przede wszystkim wygląd, który nam się podoba. Za jego przedstawienie odpowiada fotografia odzieży.

Jak powstaje fotografia odzieży?

Jeśli jesteś ciekawy tego, w jaki sposób tworzy się zdjęcia ubrań, koniecznie przeczytaj poniższe podpunkty:

  1. Wybór stylu i sposobu wykonania fotografii odzieży – na samym początku powinniśmy zdecydować czego oczekujemy od zdjęć. Ważne jest również miejsce, w którym zamierzamy je opublikować. Powinny one nawiązywać stylem i kolorystyką (np. tła) do maski sklepu internetowego czy szaty graficznej katalogu.
  2. Kolejnym krokiem będzie podjęcie decyzji w jaki sposób wykonamy zdjęcia odzieży. Mamy tu kilka możliwości: zdjęcia na duchu, odzież sfotografowaną na płasko, zdjęcia z modelem czy też typowy packshot.
  3. Przygotowujemy odzież przed wykonaniem fotografii. Ubrania powinniśmy starannie wyprasować, na przykład za pomocą parownicy. Upewnijmy się, że nigdzie nie ma zabrudzeń a wszystkie rzeczy przeznaczone do sesji są kompletne i poprawnie uszyte.
  4. Ustawiamy niezbędny sprzęt. W zależności od tego jakiego rodzaju fotografie ubrań chcemy uzyskać należy przygotować odpowiednie akcesoria. W przypadku ujęć w technice duch konieczny będzie manekin. Takie fotografie można wykonać na podstawowym modelu manekina (choć wymaga to nieco więcej zaangażowania w procesie postprodukcji) lub specjalnie przeznaczonym do tego manekinie do zdjęć duch. Kolejny niezbędny sprzęt to oświetlenie. W fotografii odzieży używa się najczęściej studyjnych lamp fotograficznych, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego rodzaju światła. Dzięki temu możemy być pewni, że w poprawny sposób oddamy rodzaj materiału z jakiego jest wykonana odzież. Przydatny będzie również solidny statyw, który utrzyma nasz aparat w tej samej pozycji podczas całej sesji aby kolejne fotografie odzieży wychodziły powtarzalne.
  5. Obróbka graficzna. To ostatni etap tworzenia zdjęć odzieży. W tym momencie dokonujemy niezbędnej obróbki graficznej. Korekty koloru, oświetlenia czy poprawianie ułożenia ubrania również mają tu miejsce.

– Materiał partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *