Facebook


Gdzie najbardziej opłaca się wymieniać walutę – kantory internetowe, stacjonarne czy banki?

2017-10-25 2:03:44

Klienci, zainteresowani sprzedażą lub kupnem obcych walut mają obecnie bardzo wiele możliwości – mogą skorzystać z oferty tradycyjnych, stacjonarnych kantorów, wybrać serwisy internetowe lub wymienić walutę w banku. Która opcja jest najbardziej opłacalna?

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Stacjonarnie czy online?

Kantory stacjonarne, banki i serwisy internetowe – klienci, chcący kupić lub sprzedać walutę, jeszcze nigdy nie mieli tak dużo możliwości. Przez wiele lat transakcji można było dokonywać jedynie w tradycyjnych punktach wymiany walut lub w bankach, jednak rozpowszechnienie dostępu do internetu spowodowało powstanie nowych narzędzi, które pozwalają na kupno i sprzedaż euro, funtów, franków, dolarów oraz wielu innych walut. Na popularność e-kantorów miało też wpływ wejście w życie ustawy antyspreadowej – nastąpiło to w 2011 roku. Żeby ocenić, który kanał wymiany jest najbardziej opłacalny, warto przyjrzeć się bliżej statystykom, porównującym kantory internetowe, stacjonarne oraz banki. Sprawdziliśmy to! W artykule “Gdzie najlepiej wymienić euro” można znaleźć na ten temat kilka przydatnych danych.

Garść statystyk

Według danych za III kwartał 2016 roku, opisujących spready narzucane na kursy poszczególnych walut w kantorach stacjonarnych, internetowych oraz bankach, różnice są kolosalne. W przypadku waluty euro spread narzucany przez banki wynosił aż 7,20%, podczas gdy w kantorach stacjonarnych 1,48%, a serwisach internetowych – jedynie 0,49%. Oznacza to, że spread w bankach jest ponad 14 razy wyższy niż w e-kantorach. Podobnie wyglądają parametry w przypadku dolarów oraz funtów – przykładowo pod koniec września 2016 roku spread narzucany w bankach na walutę USD wynosił aż 6,89%, zaś w kantorze internetowym jedynie 0,56%.

Jak wynika ze statystyk, najbardziej opłaca się skorzystać z usług e-kantorów, które naliczają najniższe marże, a jednocześnie oferują możliwość wymiany walut przez internet – bez wychodzenia z domu. Zastanawiasz się, który serwis wybrać? Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić franki szwajcarskie, funty czy euro, najlepiej w kantorze internetowym – kantoronline.pl.

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *