Gdzie noclegować blisko Warszawy?

2020-02-27 1:05:56
Poszukujesz idealnego hotelu w pobliżu Warszawy? Niezależnie od tego, czy planujesz weekend z rodziną, czy czeka Cię wyjazd w interesach, przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych porad, jak znaleźć miejsce dla siebie.

 

Czym się kierować przy wyborze noclegu w pobliżu Warszawy?

Jeśli szukasz miejsca, w którym spędzisz przyjemny weekend z dala od miejskiego zgiełku, masz przed sobą ogrom możliwości – szczególnie, jeśli nie zależy Ci na szybkim dojeździe do stolicy. Mazowsze pełne jest miejsc, w których można odpocząć blisko natury – jest tu bowiem najwięcej lasów w Polsce. Na terenie Mazowsza znajduje się w całości lub w części 9 parków krajobrazowych i jeden park narodowy. Najbliżej Warszawy leży Mazowiecki Park Krajobrazowy.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, by nocować poza Warszawą, ale dojeżdżać do stolicy, należy postawić dodatkowo na sprawny dojazd do centrum. Może okazać się, że szybciej niż samochodem dostaniesz się do miasta pociągiem, unikając w ten sposób stania w korkach. Często dojazd pociągiem z miejscowości położonych w pobliżu stolicy trwa mniej, niż poruszanie się własnym samochodem w obrębie miasta. Przykładowo – podróż SKM z Sulejówka do Warszawy Śródmieście trwa zaledwie 23 minuty.

Nocleg poza miastem – zalety

  • Hotele w Warszawie częściej są przepełnione, zwłaszcza w weekendy i w okresach wzmożonego ruchu turystycznego. Wybierając hotel poza Warszawą masz większe szanse na znalezienie pokoju, który spełni Twoje oczekiwania.
  • Noclegi poza stolicą są po prostu tańsze.
  • Dojazdy do miasta wcale nie muszą być uciążliwe, zwłaszcza dzięki transportowi publicznemu, który znacznie przyspiesza czas podróży w godzinach szczytu.
  • Wybierając nocleg poza Warszawą możesz zarówno korzystać z atrakcji miasta, jak i odpocząć od miejskiego zgiełku, pobyć blisko natury czy pozwolić dzieciom na zabawę na świeżym powietrzu.

Dobre noclegi w pobliżu Warszawy

Dobry hotel to taki, który bez wahania polecimy bliskim, gdy będą szukać miejsca na odprężający wyjazd i taki, do którego sami chętnie byśmy wrócili. Co to w praktyce oznacza? Przede wszystkim wyśmienitą obsługę, czyli uprzejmych, uśmiechniętych i pomocnych recepcjonistów, doświadczonych kucharzy i dokładną, staranną ekipę sprzątającą. Czynnik ludzki w każdym hotelu wpływa na naszą ocenę pobytu. Pewne wnioski możemy wyciągnąć już po pierwszym telefonie i rezerwacji pokoju – jeśli obsługa dokłada wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom potencjalnego klienta, jest życzliwa i zaangażowana, mamy do czynienia z dobrym hotelem.

Ocena tego, czy wnętrza są przyjemne wizualnie, jest indywidualna, ale każdy może się zgodzić co do jednego – ogromne znaczenie ma czystość i świeżość. Warto też zwrócić uwagę na to, czy hotel zapewnia miejsce parkingowe, co znacznie podnosi komfort wyjazdu. Wybierając nocleg w pobliżu Warszawy należy sprawdzić, jak położony jest hotel – co może oznaczać zarówno otoczenie przyrody, jak i sprawny dojazd do miasta. Wszystkie te kryteria spełnia na przykład Amigo Hotel, znajdujący się w Sulejówku w pobliżu stacji Sulejówek Miłosna.

Hotel oferuje pięć pokojów jednoosobowych i czternaście pokojów dla dwóch osób, ale na życzenie klienta obsługa może dostawić dodatkowe łóżka, co docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi. Co ważne, wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki. Dzieci poniżej piątego roku życia nocują bezpłatnie, a te starsze, ale przed dziewiątymi urodzinami śpią śpią za połowę ceny. A skoro już przy pieniądzach jesteśmy, niewątpliwym atutem są atrakcyjne ceny za pokoje – zaczynające się już od 180 złotych za nocleg ze śniadaniem. Na gości czeka tradycyjna kuchnia polska czyli dania, które dobrze znamy, a które i tak mogą nas miło zaskoczyć starannym przygotowaniem, kreatywnością i składnikami najwyższej jakości. Amigo Hotel to dobry wybór zarówno dla tych, którzy muszą załatwiać pracy w stolicy, a chcą uciec od hałasu metropolii, jak i dla tych, którzy szukają wypoczynku w malowniczej, spokojnej okolicy.

Noclegi w pobliżu Warszawy niejednokrotnie okazują się lepszym rozwiązaniem niż te w centrum. Wśród licznych hoteli można znaleźć także perełki, do których miło będzie wrócić. Amigo Hotel jest zdecydowanie jedną z nich.

Artykuł partnera

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *