Gdzie szukać pomocy w przygotowywaniu się do matury?

2022-06-17 10:53:36
Mówi się, że matura to najważniejszy egzamin w życiu każdego człowieka. Nazywa się go egzaminem dojrzałości, który otwiera nowe możliwości w drodze osobistego rozwoju. Dobrze zdana matura warunkuje dostanie się na wymarzone studia, a w konsekwencji zdobycie pracy zawodowej. Jednakże egzamin maturalny nie należy do najprostszych, składa się z kilku części i wymaga poświęcenia sporo czasu na przygotowanie. Czasem zwykłe szkolne lekcje nie wystarczają, aby dobrze opanować materiał. Jak wzmocnić swoje przygotowanie do matury?

Lekcje indywidualne

Matura podstawowa to 3-częściowy egzamin z zakresu matematyki, języka polskiego oraz języka obcego. Dodatkowo często uczniowie podchodzą do rozszerzonych przedmiotów, aby uzyskać punkty warunkujące dostanie się na listę studentów wymarzonego kierunku i uniwersytetu. Niezależnie od stopnia trudności matury, aby się do niego przygotować, można skorzystać z korepetycji.

Korepetycje z danego przedmiotu mogą być ogólne lub nakierowane na zadania maturalne. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z korepetytorem. Należy pamiętać, aby takie spotkania rozpocząć odpowiednio wcześnie. Dzięki temu można spokojnie rozłożyć cały materiał w czasie. Korepetycje są doskonałym pomysłem nie tylko dla osób, które mają problemy z przyswojeniem programu, ale również dla tych, którzy chcą systematycznie uczyć się i szlifować swoją wiedzę.

Pomoc można również znaleźć w księgarni

Przygotowywać się do matury można także samodzielnie. Wystarczy zajrzeć do księgarni i skorzystać z wielu proponowanych pozycji, które dedykowane są maturzystom z różnych przedmiotów. Dostępne są repetytoria, które pomagają w powtórce materiału i ugruntowaniu wiedzy. Stanowią pigułkę wiedzy z zakresu całej dotychczasowej nauki, głównie szkoły średniej. Po powtórce warto sprawdzić swoją wiedzę i rozwiązać próbne zadania, które zweryfikują braki w przyswojonym materiale. Dla ułatwienia najlepiej skorzystać z książek, które posiadają klucz odpowiedzi, aby można było samemu sprawdzić odpowiedzi.

W księgarniach znaleźć można wiele ciekawych pozycji, które można samodzielnie przestudiować w domu. W przygotowaniach do egzaminu pomoże seria “Teraz Matura”, która jest zgodna z obowiązującą podstawą programową. Seria ta to nie tylko książki i podręczniki, ale również wiele interesujących i przydatnych materiałów znajdujących się na platformie online – arkusze maturalne, pomoce w formie fiszek, krótkie wskazówki egzaminacyjne, a nawet materiały przystosowane do ćwiczeń z zakresu matury ustnej.

Komentarze

2 komentarze

  1. pwn odpowiedz

    Może na policji i prokuraturze poszukać pomocy ? Podobno są powołani do służenia ludziom.. Ale czy aby na pewno ?

    1. Victor odpowiedz

      PWN podlecz się na nogi, na głowę za późno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *