Gdzie założyć najlepsze konto osobiste bez ukrytych opłat?

2017-06-01 10:55:17

Planujesz otworzyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku, jednak ciągle masz obawy, że nabierzesz się na nieatrakcyjną ofertę? Nie pozwól sobie na takie ryzyko! Wystarczy, że zastosujesz się do porad przedstawionych  w artykule, a na pewno Twój wybór okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Po pierwsze bezpieczeństwo

Stare powiedzenie głoszące, że coś jest pewne jak w banku już dawno straciło na aktualności. Każda instytucja bankowa może w końcu splajtować, a Ty już nigdy nie odzyskasz zdeponowanych środków. Wcale tak jednak nie musi być! Wystarczy, że wybierzesz ofertę konta osobistego w instytucji, która została objęta Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG). Wówczas nawet w przypadku upadku banku, kwota do równowartości 100 000 Euro zostanie Ci zwrócona.

Zwróć także uwagę na to, czy bank stosuje odpowiednie systemy zabezpieczeń, takie jak nowoczesne szyfrowanie danych oraz certyfikowanie strony. Powinny także zostać zapewnione bezpieczne metody potwierdzania przelewów, np. z wykorzystaniem zdrapek lub kodów sms.

Bezwarunkowo bezpłatna obsługa konta

W XXI wieku opłaty za podstawowe operacje na koncie powinny automatycznie dyskwalifikować bank, który decyduje się na ich naliczanie. Sprawdź zatem koniecznie, czy już za samo prowadzenie konta nie przyjdzie Ci zapłacić. Bardzo możliwa jest sytuacja, że opłat unikniesz tylko w przypadku comiesięcznym wpływów wynagrodzenia na konto.

Darmowe obowiązkowo powinny być także przelewy zewnętrzne, bez względu na to, czy są dokonywane w placówce czy z poziomu strony internetowej. Sprawdź poza tym, jakie są warunki zwolnienia z ponoszenia kosztów za korzystanie z karty debetowej, a także przyjrzyj się dokładnie zapisom regulaminowym dotyczącym ewentualnych opłat za korzystanie z bankomatów (zarówno wypłaty, wpłaty, jak i sprawdzenie salda).

Załóż konto i zyskuj profity!

Jeżeli dobrze przeanalizujesz oferty kont osobistych może się wówczas okazać, że nie tylko zostaniesz zwolniony z wszelkich opłat za prowadzenie, lecz dodatkowo zdołasz nieco zarobić! Banki w okresie promocyjnym często wychodzą do klientów z bonusem w postaci tak zwanego Cashbacku lub Moneybacku. Polega to zazwyczaj na tym, iż dokonując regularnych zakupów kartą (często promocja dotyczy tylko transakcji internetowych) określony procent wydatków zostanie Ci zwrócony na rachunek!

Możesz również liczyć na profit w postaci bonusu za samo założenie konta osobistego. Banki zwykle jednak wymagają przestrzegania ścisłych zasad uzyskania takiej premii – między innymi nie można zamknąć rachunku przed dniem ukończenia promocji, a także należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych czy kontakt z bankiem w celach marketingowych.

Oprócz powyżej opisanych bonusów, zyski na koncie osobistym możesz czerpań także wówczas, jeśli ROR jest dodatkowo oprocentowany. Najczęściej nie są to wprawdzie zawrotne wartości, jednak zdarzyły się już na rynku oferty konta osobistego oprocentowanego nawet na 4% w skali roku.

Teraz już nie powinieneś mieć jakichkolwiek wątpliwości gdzie założyć konto bankowe i na co zwracać uwagę podejmując decyzję o założeniu rachunku osobistego. Jeśli jednak nadal wahasz się odnośnie tego w jakim konkretnie banku to zrobić, koniecznie zapoznaj się z internetowymi rankingami kont osobistych oraz porównywarkami najważniejszych opłat:

http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/

http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konta-bankowe/

artykuł zewnętrzny

Komentarze

37 komentarzy

 1. bigis odpowiedz

  Jakie najtansze jest konto teraz.

 2. mirko33 odpowiedz

  Większość banków ma darmowe konta tylko w reklamach. Potem dopiero w trakcie wychodzą opłaty.

 3. bedek odpowiedz

  Całkiem sensowne konta jeśli chodzi o koszty ma mbank

 4. jarek_z odpowiedz

  Nie ma jednego najlepszego banku i konta bankowego, wiadomo, że banki najwięcej zniżek daja aktywnym klientom

  1. wodnik odpowiedz

   to prawda jak nie robisz obtotow karta to maja ciebie gdzieś

 5. ergiso odpowiedz

  Wg mnie należy dokładnie zapoznać się z tym co dany bank naprawdę oferuje a nie ślepo podążać za reklamą.

 6. mermeks odpowiedz

  Szkoda tylko , że te najtańsze banki maja najczęciej zerowe oprocentowanie kont i lokat

 7. Mały odpowiedz

  Opłaty to nie wszystko

  1. Mały odpowiedz

   W przypadku przedwczesnego rozwiązania umowy jesteśmy zobowiązani do uiszczenia stosownej opłaty. Niekiedy bywa tez tak, że konto jest darmowe, ale za wydanie karty płatniczej należy zapłacić, co często jest równe wysokości opłat za prowadzenie konta w banku konkurencyjnym.

 8. Olaf2 odpowiedz

  Porównywarki często oszukują i nie wiem, ale chyba zakrywają część opłat, albo coś ja źle widzę 😀

 9. Mały odpowiedz

  Wg mnie najlepsze konto osobiste powinno mieć przyzwoicie oprocentowane lokaty a ztym teraz to big problem.

 10. Ja odpowiedz

  Coś nie działa ten formularz

 11. ryszardo odpowiedz

  Niekompeteni w banku jak i na infolinii. Nie potrafią zamknąć konta i karty za jednym razem. Naciągaja i do tego odsyłaja jeden do drugiego i człowiek wisi godzine na sluchawce

  1. martens odpowiedz

   ale o jaki bank chodzi

 12. Inna odpowiedz

  Zacznijmy od tego, czy dziś są jeszcze w ogóle dostępne jakieś konta bankowe bez ukrytych opłat? Chyba nie…

 13. nawyk odpowiedz

  Mam nadzieję, że docenicie możliwości mBanku i pokusicie się o rzecz jaką jest mBank konto. Na zakończenie dodam, że założenie konta bankowego w mBanku jest dziecinnie proste.

 14. Aga odpowiedz

  Myślicie, że nie ma darmowego konta? Nic bardziej mylnego. Wystarczy po prostu porównać kilka banków i będzie się wiedziało, który jest najlepszy.

 15. Nina odpowiedz

  Wszystko tak na prawdę zależy od tego, czego oczekujemy i czy konto będzie służyło głównie do płacenia, czy też może do czegoś innego.

 16. gretko odpowiedz

  Jedna wielka ściema nie ma darmowego konta bankowego.

 17. natekaaa odpowiedz

  Trzeba uważać na mały druczek w tabelach opłąt.

 18. jarry odpowiedz

  Teraz banki prześcigają sie w promocjach byle tylko zwbić klienta.

 19. trotyl odpowiedz

  Według mnie, jest to bardzo oszczędnościowe konto, tak, wiem, zapewne wielu z was uważa, że opłacanie konta oraz przelewów to nie wielka suma lecz od takiej się zaczyna, po co przepłacać?

 20. Gregson odpowiedz

  Fajnie, że sa konta darmowe, tylko dlaczego wszystkie one są nieoprocentowane?

 21. rrr odpowiedz

  Wszystkie banki koszą na opłątach i prowizja nie ma nic za darmo.

 22. ronny odpowiedz

  Wg mnie jedo z najlepszych kont osobistych ma aktualnie ing.

  1. kaktus odpowiedz

   najbardziej funkcjonalne konto ma chyba mbank

 23. mbank odpowiedz

  Polecam sprawdzić też ofertę mbanku

 24. Kondziu odpowiedz

  Też uważam, że opłaty w bankach zależą od naszych wpływów czy płatności. Dużo jest przecież kont, które są za darmo tylko wtedy, gdy osiąga się odpowiedniej wysokości wpływy, najczęściej coś koło 2,5 tys. Zupełnie za zero bez żadnych warunków jest w Nest Banku, Orange Finanse i Volkswagen Banku. Co do bankowości internetowej to pewno Volkswagen leży, ale te dwa radzą sobie nawet nawet. Orange Finanse bazuje na mBanku więc jest ok

 25. Jan odpowiedz

  Zawsze przed otwarciem konta warto spardzić i porównać dostępne na rynku oferty, żeby dobrać odpowiednią dla siebie, co ma wpływ na późniejsze koszty prowadzenia lub ich brak. Nie ufać ślepo doradcom. Można skorzystać ze stron z porywnówarkami np. bankowoscbezgranic.oferty-kredytowe gdzie mamy porównywarki różnych ofert bankowych i wygodne kalkulatory.

 26. drejki odpowiedz

  Po wprowadzeniu podatku bankowego, konto bankowe bez żadnych opłat to dziś prawdziwa rzadkość.

 27. egono odpowiedz

  Nest Bank jest całkowicie darmowy ale bankowość internetowa w tym banku strasznie zamula

  1. ergiso odpowiedz

   Dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem tego właśnie konta jest fakt, iż konto to jest bezpłatne. Nie zapłacimy ani grosza za prowadzenie konta, za założenie także. Dodatkową zaletą, oraz zachętą dla potencjalnych klientów banków może być również to, że przelewy internetowe oraz poprzez telefon komórkowe są również bezpłatne.

 28. Ann odpowiedz

  Banki i tak jak chca moge se zmieniac tabele oplat i prowizji

 29. pko odpowiedz

  Trzeba też pamiętać, że najtańsze konto rzadko będzie kontem najlepszym.

 30. FB odpowiedz

  Opłaty w dużym stopniu zależą od tego czy będziemy mieć regularne wpływy bądź będziemy sporo płacić kartą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *