GIMNASTYKA. Gościnni gospodarze – Mistrzostwa Mazowsza

2019-06-19 12:00:00

Drużyna dziewcząt z legionowskiej SP nr 7
Fot. foptoMiD

W ostatni piątek w DPD Arena Legionowo obyły się (w ramach XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej) Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego i Warszawy Szkół Podstawowych w Gimnastyce Sportowej. Impreza była jednocześnie I Memoriałem Wojciecha Augustynowicza, nestora legionowskich nauczycieli wychowania fizycznego, promotora sportu (także gimnastyki) wśród najmłodszych, który zmarł 6 lutego 2019 roku


W mistrzostwach wzięło udział blisko 150 najmłodszych adeptów gimnastyki, z kilkunastu szkół woj. mazowieckiego. Nasi uczniowie byli bardzo gościnni wobec rywali, oddali im wszystkie miejsca na podium zarówno w klasyfikacji generalnej dziewcząt, jak i chłopców. W klasyfikacji generalnej dziewcząt triumfowały ex aequo SP nr 3 z Marek oraz warszawska SP nr 14. Druga lokata przypadła SP nr 5 w Siedlcach, a trzecie SP nr 28 Sióstr Felicjanek ze stolicy. Piątą lokatę zajęła najlepsza drużyna naszego powiatu, zespół SP z Serocka. Wśród chłopców kolejność była następująca: 1. SP n 14 w Warszawie, 2. SP nr 8 w Siedlcach, 3.SP nr 11 w Siedlcach. Na czwartym miejscu uplasowała się legionowska SP nr 2, a na piątym SP z Serocka.

Dla najlepszych były oczywiście puchary, medale, drobne upominki, ale jak słusznie zauważył jeden z sędziów, Zbigniew Pelc (dwukrotny sędzia gimnastyki na olimpiadach w Pekinie i Londynie) wygranymi mogą czuć się wszyscy uczestnicy zawodów, wszyscy z najmłodszych adeptów gimnastyki, bo ta dyscyplina sportu jest doskonałą bazą i podstawą dla sportowej sprawności, sportowego trybu życia.
(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *