GŁOS MIESZKAŃCA. Uroki punktu pobrań

2021-11-25 6:36:02

„Powiedzmy tu o stanie i jakości punktu pobrań próbek na obecność Covid 19 przy ul. Sobieskiego w okolicy miejskiego targowiska. Nie pomijajmy przy okazji faktu, że ludzie są kierowani przez portal e-zdrowie na ul. Szwajcarską, gdzie punkt pobrań nie istnieje już od dawna (punkt został uruchomiony ponownie dopiero w zeszłym tygodniu – przyp. red.)


Skierowany ma obowiązek udać się do punktu własnym środkiem transportu. Tam spędzi około dwóch godzin w kolejce, podjeżdżając co kilkanaście minut o długość auta po dziurawej nawierzchni z wystającymi prętami lub wyciętymi na wysokości kilku centymetrów pozostałościami rur stalowych. Panie z punktu pobrań brną w błocie, czego świadectwem są buty umazane nim do kostek.
Wśród oczekujących cierpliwie i wygodnie w autach stoją osoby, których nie stać na komfort czekania w samochodzie. W większości są to ludzie starsi i chorzy nie tylko na ewentualny covid19.
Informację na temat tzw. komercyjnego badania są (można wykonać) ale brak terminala płatniczego by można za nie zapłacić i w tym momencie oczekujący ponad godzinę powinien zarejestrować się na stronie internetowej, opłacić badanie i znów stanąć w kolejce.
Sposób zorganizowania, jakość dojazdu, parkingu, usług i kompetencji personelu punktu pobrań zostawia bardzo wiele do życzenia.
Pan prezydent miasta z pewnością żyje w XXI wieku lecz mieszkańców skazuje na trudy początku wieku XX”.
red.

Komentarze

4 komentarze

 1. Jacek odpowiedz

  1. Powód skandalicznych warunków jest jeden: prezydent zdecydował, aby punkt ten powstał w miejscu, które należy do radnego Piętki. A tam warunki są takie, a nie inne.
  2. Zła organizacja natomiast, że nie ma osobnej kolejki dla osób bez samochodów, to już sprawa firmy, która robi te wymazy.
  Powinni to lepiej zorganizować !!!!!!!!

 2. Nawrócony antyszczepionkowiec pod respiratorem odpowiedz

  Panie Kaczyński!
  Dla Boga, panie Kaczyński! Larum na forum grają! Pandemia! Bezbożny COVID-19 w granicach! a ty się nie zrywasz! Strzykawkę na koronawirusa nie chwytasz? Na kota nie siadasz? Elektorat ginie! Co się stało z tobą, prezesie?

 3. Kuba odpowiedz

  Jeżeli ten oburzony GŁOS MIESZKAŃCA, będzie dotyczył tylko sytuacji antyszczepionkowców to: Zaprawdę, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne,

  1. jak to jest odpowiedz

   Za to do wszystkich fanów wprowadzenia praktyk rodem z Niemiec lat 30-tych i 40-tych ubiegłego wieku:
   “Wybacz im Ojcze, bowiem nie wiedzą co czynią”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *