JABŁONNA. 25-letni Ukrainiec zaginął w Wiśle

2022-08-23 7:50:23

Fot. OSP RW NDMaz.

W niedzielę (21 sierpnia) w Wólce Górskiej (gm. Jabłonna) najprawdopodobniej doszło do utonięcia 25-letniego obywatela Ukrainy


Do zdarzenia doszło około godz. 19.00 na tzw. dzikim kąpielisku w Wólce Górskiej. Wypoczywający nad Wisłą ze znajomymi 25-latek poszedł pływać. Po kilku minutach przebywający na brzegu znajomi mężczyzny zauważyli, że ich kolega zniknął pod wodą. Zaniepokojeni powiadomili służby.

Trwają poszukiwania

Na miejsce zadysponowano 13 zastępów Straży Pożarnej z powiatów legionowskiego oraz nowodworskiego, a także jednostkę specjalistyczną z Warszawy. W poszukiwaniach łącznie brało udział kilkudziesięciu strażaków Przed północą akcja poszukiwawcza została wstrzymana z uwagi na bezpieczeństwo ratownikówW poniedziałek (22 sierpnia) około godz. 8.00 rano poszukiwania wznowiono.

– Na miejscu pracuje obecnie 10 zastępów strażaków z powiatu legionowskiego, nowodworskiego oraz Warszawy, dwie łodzie (w tym jedna wyposażona w sonar) oraz policja. Akcja poszukiwawcza trwa zarówno na lądzie i wodzie – mówił w mediach mł. bryg. Łukasz Szulborski. Jak podawała Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji, o godz. 13.00 wciąż trwały poszukiwania, również przy użyciu dronów.

Trzy utonięcia w powiecie

To najprawdopodobniej czwarte utonięcie w te wakacje. Jak udało nam się dowiedzieć od Krzysztofa Jaworskiego z Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, do tej pory utonęły 3 osoby. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na jeziorze wieliszewskim, za kościołem w Wieliszewie, drugie utonięcie miało miejsce na plaży w Wieliszewie oraz na plaży w Trzcianach (gm. Jabłonna).

Czarna statystyka
Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od 1 kwietnia br. w wyniku utonięcia śmierć poniosło 257 osób. Natomiast od początku sierpnia br. woda odebrała życie 45 osobom. Niestety nadal pomimo apeli najczęstszą przyczyną utonięć jest spożywanie alkoholu, brawura, braku umiejętności oraz nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *