JABŁONNA. “Bezpieczne Wakacje 2018” – zajęcia dla dzieci

2018-07-23 10:20:15

W ramach działań “Bezpieczne Wakacje 2018” policjantka z legionowskiej komendy na terenie powiatu legionowskiego prowadzi cyklicznie zajęcia z dziećmi, które czas wolny od szkoły spędzają na półkoloniach. Aby najmłodsi w interesujący dla nich sposób zapoznali się z różnymi zagrożeniami, które mogą ich spotkać podczas wakacji, policjantka na spotkanie z dziećmi w Jabłonnie zaprosiła także przewodnika psa z Sekcji Poszukiwawczo Ratunkowej Ochotniczej Straży Pożarnej Jabłonna wraz z jego czworonożnym podopiecznym

W piątek (20.07), asp.szt. Justyna Stopińska specjalista ds. profilaktyki społecznej z legionowskiej komendy, na terenie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie spotkała się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na półkoloniach w gminie Jabłonna w ramach akcji „Lato 2018”. Mundurowa rozmawiała z dziećmi na temat m.in. bezpiecznych zachowań nad wodą oraz przestrzegania przepisów przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjantka przypomniała także dzieciom o sposobach reagowania w różnych trudnych sytuacjach życiowych oraz powiadamiania o zdarzeniu służb ratunkowych.

Następnie przedstawiciel Sekcji Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Jabłonna Arkadiusz Karwański wraz ze swoim podopiecznym – psem rasy Labrador, który wabi się Zadra – opowiedział dzieciom o swojej pracy. Najmłodsi dowiedzieli się jak ratownicy z pieskami prowadzą poszukiwania osób zaginionych. Zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Przewodnik psa wspominał także, jak postępować z psem, aby nie zrobił nam krzywdy.

Na zakończenie zajęć dzieci, pod nadzorem przewodnika, mogły bliżej zapoznać się z Zadrą. Pamiątką spotkania z mundurowymi dla uczestników zajęć były broszurki dot. zasad bezpieczeństwa na obszarach wodnych oraz różne gadżety ufundowane przez gminę Jabłonna i Stowarzyszenie Pies i Ratownik.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *