JABŁONNA/ CHOTOMÓW. Usiłowanie zabójstwa – zarzuty w sprawie skatowania 2-miesięcznego chłopca

2018-09-12 2:30:32

Pęknięta czaszka, połamane żebra oraz kość łonowa to tylko niektóre z obrażeń znalezione na ciele 2-miesięcznego niemowlęcia. Policję i pogotowie zawiadomił pracownik Pomocy Społecznej. Sprawcą pobicia okazał się ojciec chłopca 29-letni Daniel D. W piątek usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem

W piątek (07.09) jeden z asystentów rodziny współpracujący z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej z Jabłonnyu w trakcie wizyty u jednej z rodzin w Chotomowie odkrył ślady pobicia na ciele 2-miesięcznego dziecka. Na miejsce wezwane zostało pogotowie oraz policja. Obecni na miejscu ratownicy medyczni nie mieli wątpliwości, że niemowlę padło ofiarą przemocy domowej. Badania przeprowadzone w szpitalu wykazały m.in pęknięcie czaszki, złamanie żeber oraz kości łonowej.

Prokuratura postawiła zarzuty

Już w piątek zatrzymany został 29-letni Daniel D. W poniedziałek prokuratura Rejonowa w Legionowie postawiła mężczyźnie zarzut znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do części zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

W rozmowie z prokuratorem Marcinem Sadusiem z Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga dowiedzieliśmy się, że wydane zostało postanowienie w sprawie zmiany kwalifikacji zarzucanego mężczyźnie czynu ze znęcanie się na art 141 kodeksu karnego czyli usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

Dziecko przebywa w szpitali

2-miesięczny chłopiec przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy. Prokuratura oraz policja ze względu na dobro śledztwa nie udziela szerszych informacji. W toku dalszego postępowania uzupełniana jest na bieżąco dokumentacja medyczna. Jednocześnie prokurator zwrócił się do sądu rodzinnego o przeprowadzenie stosownego postępowania wobec niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *