JABŁONNA. Debata Chodorski kontra Grzybek – w piątek (2 Listopada)!

2018-10-31 9:31:23

W piątek 2 listopada br. o godz. 19.30 odbędzie się debata kandydatów na stanowisko wójta Gminy Jabłonna. Obecny wójt Jarosław Chodorski spotka się z kandydatem na stanowisko wójta, radnym Mariuszem Grzybkiem.

Redakcji To i Owo oraz sztabom wyborczym Jarosława Chodorskiego i Mariusza Grzybka udało się ustalić termin oraz warunki debaty kandydatów na stanowisko wójta Gminy Jabłonna. W trakcie debaty kandydaci odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłości gminny Jabłonna. Redakcja tygodnika Mazowieckie To i Owo prosi internautów o przesyłanie propozycji pytań (w komentarzach), które zadamy podczas debaty. Debata będzie transmitowana na żywo. Szczegóły podamy wkrótce.

 

Komentarze

19 komentarzy

 1. Jaro odpowiedz

  Pytanie do Pana Grzybka : Urząd Gminy to w pewnym sensie dosyć duże “przedsiębiorstwo ” , które zatrudnia kilkadziesiąt osób i dysponuje ponad 100 milionowym budżetem . Jakie ma Pan doświadczenie menadżerskie oraz kompetencje w zarządzaniu finansami , realizowaniu budżetów czy pozyskiwaniu funduszy unijnych ?

 2. mieszkanka odpowiedz

  1.Proszę o podanie 3 najważniejszych inwestycji, jakie Pan przeprowadzi dla rejonu zwanego “osiedla za obwodnicą”. Wiadomo, że są w to dwa okręgi, w którym mieszka łącznie największy odsetek wyborców.
  2.Jakie jest Pana stanowisko do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w odniesieniu do terenów leśnych? Jakie było Pana stanowisko gdy dążono do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego części wschodniej wsi Jabłonna?

 3. MIESZKANIEC odpowiedz

  a ja mam takie pytanie dlaczego nasa gmina buduje oswietlenie i kanalizacje po pustych polach kiedy to tereny zurbanizowane czekaja na te inwestycje od lat. Czy własciciele tych działek wniesli opłate adiacencką prosze o wyczerpujonco odpowiedzm z powazaniem mieszkaniec

 4. Jabłoniak odpowiedz

  1. Proszę przedstawić wizję rozwiązania problemów wodociągowo-kanalizacyjnych wsi zachodnich. Perspektywa stanu docelowego.
  2. Proszę o własną ocenę możliwości rozwiązań komunikacyjnych ul. Modlińskiej/ skrzyżowanie z Chotomowską/oraz w kontekście powstania osiedla Kasztanowy Park

 5. Klaudyna odpowiedz

  Pytania do kandydata Grzybka. Czy to prawda , że gdy pan wygra to wstrzyma pan inwestycję kanalizacyjna, podobno jest pan przeciwko tej inwestycji?

 6. Alusia Olejczyk odpowiedz

  Internet. Połączenie kablowe z internetem gwarantuje najlepszą jakość odbioru. W ziemi na terenie Gminy leży kabel światłowodowy – od 2-3 lat. Czyli jesteśmy blisko do nowoczesnych łączy a jednak daleko.. Co w tej kwestii zrobił i zrobi obecny Wójt. Kandydat może przedstawi swoją wizję.

 7. Marek odpowiedz

  W naszej gminie systematycznie wzrasta ilość mieszkańców, co przenosi się na coraz większe problemy komunikacyjne, np. w postaci coraz większych korków w godzinach szczytu. Jak Pan rozwiąże narastające problemy komunikacyjne w naszej gmine ?

 8. Wojtek Kręcisz odpowiedz

  Redakcja To i Owo nic nie wie o Jabłonnie (nie ma dziennikarza zajmującego się naszą gminą) więc prosi czytelników o pytania na debatę. Bezcenne. 🙂

  1. Legionowskie_Bagno odpowiedz

   Redakcji To i Owo przynajmniej udało się zaprosić obu kandydatów i przeprowadzić z nimi debatę. Nie to co gadzinówce Powiatowej, sponsorowanej przez UM Legionowo.

   Jak się nie masz Pan do czego przywalić to się Pan ucisz i przestań Kręcić

 9. Lukasz odpowiedz

  Jakie są Pana plany dotyczące modernizacji wałów przeciwpowodziowych na terenie całej gminy?

 10. Kokos odpowiedz

  Mam też nadzieję, że nie zbraknie miejsca na pytania własne zadawane przez kontrkandydatów.

 11. Kokos odpowiedz

  Proszę wymienić pięć najbardziej palących problemów gminny, którymi ma Pan zamiar zająć się w pierwszej kolejności.

 12. Andrzej odpowiedz

  Jak chcą poprawić komunikację – Chotomów jest poza drugą strefą biletową PKP i za jeden przystanek trzeba bulić kupę kasy, nawet jak ma się kartę wyrobioną w gminie w ramach programu Warszawa+. A z Jabłonny autobusy jeżdżą rzadko i kiepskie miejsca do przesiadki.

 13. Magdalena odpowiedz

  Na terenie naszej gminy jest wiele dróg i ulic o fatalnym stanie nawierzchni. Rozumiemy, że środki budżetowe są ograniczone i nie da się wszystkiego wyremontować od razu, ale czy nie widzą Panowie potrzeby, aby sporządzić jawnego wieloletniego planu inwestycji drogowych?

 14. Emil odpowiedz

  1. Czy uważa Pan, że zanieczyszczenie powietrza to duży problem w gminie Jabłonna i jakie działania zamierza Pan podjąć w celu jego rozwiązania?
  2. Jak zamierza Pan wypełnić postanowienia uchwały antysmogowej dla Mazowsza, jak zamierza Pan doprowadzić do wymiany wszystkich starych pieców nie spełniających norm? Czy przewiduje Pan kontrole służb gminnych na posesjach mieszkańców w celu sprawdzenia czym palą?
  3. Jakie inne działania?

 15. Paulina odpowiedz

  Takie pytanie: Jak zamierza Pan rozwiązać w gminie problem placówek oświatowych (przeludnienie SP w Jabłonnie, brak przedszkola gminnego w Chotomowie, potrzeba żłobka i przedszkola w Jabłonnie)? W jakim czasie możliwe jest przeprowadzenie tych inwestycji?

 16. Kokos odpowiedz

  Jaki styl kierowania Urzędem reprezentujesz? Jak traktujesz podwładnych, czy jesteś wymagający/partnerski, czy pracownicy mogą na Tobie polegać, czy potrafisz ich wspierać w trudnych sytuacjach? Przykładowo – Radny robi awanturę w sekretariacie, jak reagujesz?

  1. Zenon Za.radny odpowiedz

   dzwonie na 112 i wzywaam policje 😉

 17. Kokos odpowiedz

  Proszę wymienić po trzy największe inicjatywy społeczne, które poprowadzili Państwo od samego początku do samego końca przez ostatnią kadencję Radnego/Wójta. Konkrety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *