JABŁONNA. Fotoradar pod przedszkolem w Chotomowie trafił do ogólnopolskich mediów

2019-10-01 10:40:17

Pod przedszkolem w Chotomowie ustawiono prywatny fotoradar. Rodzice przedszkolaków chcą zwrócić uwagę władz gminy i policji na niebezpieczeństwo, które stwarza ulica przez, którą muszą przejść dzieci aby dostać się do placówki. Tematem zainteresowały się ogólnopolskie media

Dane zebrane przez pomysłodawców są zatrważające. Jak informuje Konwent Aktywistów Gminnych – Gmina Jabłonna, na próbce 65.000 pojazdów, w 9 dni, od 21 do 30 września, 47% kierowców przejeżdża pod przedszkolem przy ul. Piusa w Chotomowie powyżej 50 km/h. Z prawidłową prędkością jeździ zaledwie 18%. Okazuje się również, że łącznie z motocyklistami praktycznie nikt nie przestrzega tam ograniczenia prędkości 40 km/h. Z informacji „Konwentu” wynika, iż rekordzista w tym miejscu jechał pod 120 km/h! Ustawieniem fotoradaru w tym miejscu oraz nagłośnieniem sprawy rodzice przedszkolaków chcą wymusić na władzach gminy i policji zdecydowanych kroków, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na tej drodze. Mają na to również kilka pomysłów: wyniesienie przejścia dla pieszych, zakrzywienie toru jazdy i wysepkę, zawężenie jezdni słupkami, dwustronny aktywny znak lub słupki rozdzielające pasy jezdni. Pomiary dają jeszcze więcej do myślenia jeśli zdamy sobie sprawę, że ulicą głównie odbywa się ruch lokalny. To mieszkańcy Chotomowa i okolic narażają na utratę zdrowia lub życia przechodzących tam przez jezdnię, w tym dzieci! Czy zatrważające wyniki pomiarów i rozgłos w ogólnopolskich mediach przyczynią się do działań zwiększających bezpieczeństwo przy chotomowskim przedszkolu przekonamy się niebawem.

Fot. Konwent Aktywistów Gminnych – Gmina Jabłonna

Komentarze

12 komentarzy

 1. Mieszkaniec odpowiedz

  Ten sam “aktywista” tak niedawno pisał o jednym z użytkowników dróg, który powinien być wzorem. Czyżby z tym radarem zasadził się na niego 🙂 :

  Marcin
  ( 27-10-2016 12:11 )

  Wójt nie rozumie potrzeby zmniejszenia prędkości albowiem jego Opel Astra zamiast pedałów gazu i hamulca ma jedynie przełącznik „prędkość nadgwiezdna/parkowanie”. Parokrotnie już pisałem: wójt Jarosław Chodorski porusza się po drogach gminnych pirat, stwarzając niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi. Ostrzegałem, że jeśli nie przestanie tak jeździć, to mimo zadziwiającej bezczynności lokalnej policji, mieszkańcy potrafią sobie z tym poradzić w inny sposób. No, ale system zadziałał, gdzieś na końcu Polski. Wstyd jak beret a sam wójt utracił wobec tego mandat do dyskusji nad potrzebą budowy ronda – jaki jest sens pytania pirata drogowego o zdanie dotyczące rozwiązań mających na celu opanowanie piratów? Pomijam już, że w cywilizowanych światach samorządowiec, co nie stosuje się do kodeksu drogowego to minimum żółta kartka (dla przykłady w jakże egzotycznej Wielkiej Brytanii tak jest) a odwołanie do Starosty Wróbla, nawet jeśli zasadne, to strzał wójta we własną stopę. Z dwururki.

 2. dziwie się odpowiedz

  rozumiem skandalistów ale oni nie maja nic wspólnego z chamstwem i prostactwem arlekina aktywisty w rękach jego mocodawcy i chlebodawcy 😉 wstyd panowie !!!….. Myślę ze urzędnicy którzy go się bali pokonają swoja bezsilność i podejmą stosowne decyzje po tym artykule……….http://wiadomosci.wp.pl/nowy-skandal-z-prywatnym-radarem-rodzicow-wsrod-piratow-maja-byc-urzednicy-6431466942903937a?fbclid=IwAR3KOWA4MzMOvqW9vnkTXtc1ZKc0netADImFpmRiNMdaJZnlAJs85bGDOes.

 3. bardzo głupie tłumaczenie odpowiedz

  jestem za karaniem a wy ? ………….W styczniu jadąc samochodem przekroczyłem prędkość co zarejestrował fotoradar ustawiony na drodze krajowej i zapłaciłem w związku z tym mandat. Ubolewam, że takie zdarzenie miało miejsce. We wrześniu starosta legionowski wydał decyzję administracyjną o zatrzymaniu mojego prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W związku z tym, że przepisy w tej sprawie nie są jednoznaczne wniosłem od niej odwołanie. To jedyny powód zatrzymania dokumentu – oświadczył Jarosław Chodorski, który musiał przekroczyć prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h, co w myśl nowych przepisów z 2015 roku stanowi podstawy do zatrzymania uprawnień na okres 3–miesięcy….

 4. Jack odpowiedz

  Swoją drogą to czemu gmina woli płacić prywaciarzowi za wynajem tego budynku, a nie postawi własnego przedszkola? I chyba jeszcze musiała za swoje adoptować ten budynek? Jak w końcu gmina wybuduje swoje przedszkole, i się przeniesie do nowej “gminnej” lokalizacji, problem z fotoradarem zniknie.

 5. Daro odpowiedz

  Gdzie jest legionowska drogówka ???? Identyczna sytuacja jest na większości dróg w Legionowie i okolicach.
  ZSP na Jana Pawła, nie dosyć że idioci pędzą od strony Wieliszewa to potrafią przejechać tuż przed dziećmi na pasach na AKTYWNYM przejściu przy samej szkole
  Po prostu kierowcy w Polsce czują się całkowicie BEZKARNI

 6. MIESZKANIEC odpowiedz

  Szanowny Wiktorze policja jest tylko egzekutorem prawa w zakresie swoich kompetencji, za prawidłową organizacje ruchu drogowego odpowiada administracja samorzadowa. Rzecz druga i najistotniejsza to ze starostwo odważyło sie zwrócic uwage gminie ze ma burdel na “swojej” ulicy Kolejowej 😉 i to jest klu tego szumu na zlecenie wiadomo kogo ?

  1. Victor odpowiedz

   Szanowny Mieszkańcu, zgadzam się z tym że policja jest od egzekucji prawa, z tym że nie egzekwuje tego prawa. Nie trzeba zmiany organizacji ruchu, wystarczy nieoznakowany radiowóz, który “ogoli” wariatów z prawa jazdy za szaleństwa.Wystarczy EGZEKWOWAĆ PRZEPISY, nic więcej

   1. MIESZKANIEC odpowiedz

    10/10 inaczej w punkt, myśle że publikacja oficjalnych raportów z podaniem godziny, okresu kontroli , ilość pomiarów, ilosc przekroczeń pewnie by wiecej pomogło niż burza, która nie zmieni liczebnosci policji, a swoja drogo gdzie sa zdemontowane swiatła przez gmine Jabłonna, tutaj zapewne przydały by sie bardzo 😉

 7. Victor odpowiedz

  Najgorsze jest to, że całą masa osób/organizacji , z policja są “bezsilni” i rzekomo nic nie mogą zrobić. jak zwykle, musi dojść do tragedii, by ktoś pokazał, że jednak coś można zrobić, by wariatów za kółkiem wyeliminować. Od wielu lat jesteśmy po prostu żałośni w tych sprawach.U nas policja ogłasza jakaś tam akcja, a w Czechach policja nie ogłasza akcji tylko działa codziennie. U nas jest zero profilaktyki, u nas jest “akcja”. Jak to jest, że wszystkie te wielkie cwaniaki od fur po 300 tys złotych potrafią jeździć zgodnie z przepisami w Czechach, Niemczech, u nas nie potrafią.

 8. mieszkaniec odpowiedz

  bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu tego akurat nie trzeba tłumaczyć nikomu. Dlatego wybiórcze traktowanie tego problemu jest po prostu nieporozumieniem. Przejście jest wykonane zgodnie z zatwierdzoną dokumentacja techniczna w zakresie stałej organizacji ruchu drogowego. Kontrole nad prawidłowym wykonaniem stałej organizacji ruchu drogowego sprawuje wojewoda, i tu zasadne jest wykorzystanie drogi administracyjnej, przed działaniem nakręcania emocji. Ten pan znany jest ze swoich ekstrawaganckich działań sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem. Podane rozwiązania są mało realne z uwagi na charakter drogi, oraz jej szerokości. Dość istotnym czynnikiem ryzyka wypadku jest też parkowanie samochodów przez rodziców w czasie dowozu dzieci do przedszkola, piękne samochody a za grosz kultury w zakresie kodeksu drogowego i trzeba jasno to powiedzieć ze stanowi to poważne zagrożenie dla ruchu. Jaskrawym przykładem jest np skrzyżowanie ul Partyzantów i Tęczowej w Chotomowie ale tu gmina przyjęła inne stanowisko bo wybudowała bez pozwolenia wjazd do myjni samochodowej i tu nikt nie widzi problemu ? “złośliwi” twierdzą że bakszysz w postaci kiełbasy wyborczej czy tez suwenirów na rzecz fundacji stanowiły argumenty nie do zbicia. A tak na powaznie komus bardzo zalezy na odwróceniu uwagi od pewnego wyroku, ale o tym napisze juz niedlugo i obiecuje ze bedzie bardzo ciekawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *