JABŁONNA. Kradli koła

2016-12-21 3:51:11

Policjanci z Legionowa i Jabłonny zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i paserstwo opon oraz uszkodzenie samochodu. Bartłomiej H. oraz Konrad S., wpadli w ręce policjantów po tym, jak właściciel warsztatu odkrył, że skradzione koła mogą znajdować się w pobliżu jego zakładu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Obaj odpowiadać będą w warunkach recydywy.

Kilka dni temu w komisariacie policji w Jabłonnie mężczyzna złożył zawiadomienie o tym, że w jego warsztacie samochodowym doszło do kradzieży opon. Z mercedesa skradzione zostały dwa koła z felgami aluminiowymi. Podczas odkręcania kół sprawcy uszkodzili karoserię.

Niedługo potem zawiadamiający odkrył, że skradzione koła mogą znajdować się na jednej z posesji niedaleko warsztatu. O tym również natychmiast powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze z Legionowa i Jabłonny opracowali plan działania i przygotowali zasadzkę, w którą wpadli posiadacze kradzionych kół. Policjanci w okolicy jednej z posesji dokonali kontroli zaparkowanego opla. W bagażniku znajdowały się skradzione koła od mercedesa. Policjanci przeszukali dom, przed którym stał zaparkowany opel. W piwnicy policjanci znaleźli kolejne dwie opony, które zostały skradzione w listopadzie tego roku.

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa, 31-letniego Bartłomieja H. i 35-letniego Konrada S.

Mężczyźni usłyszeli po trzy zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży i uszkodzenia mienia oraz paserstwa. Obaj będą odpowiadać za zarzucane im czyny w warunkach recydywy. Wartość strat została oszacowana na prawie 3 tysiące złotych.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *