JABŁONNA. Lekcja bezpieczeństwa dla pierwszaków z Chotomowa

2016-09-10 2:02:04

Policjantka z legionowskiej komendy wspólnie z dzielnicowym z komisariatu policji w Jabłonnie spotkała się z “pierwszakami” z chotomowskiej podstawówki. Głównym celem pogadanki edukacyjno-profilaktycznej było uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą się zetknąć w drodze do szkoły, a także kreowanie i wdrażanie bezpiecznych zachowań w kontekście poznanych zagrożeń. A wszystko to w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Już tydzień pierwszaki chodzą do szkoły. Niewątpliwie jest to dla nich nowe, ale też i trudne doświadczenie i przeżycie. Nowe miejsca, koleżanki, koledzy i nauczyciele. W całym tym zawirowaniu bardzo istotny jest problem bezpieczeństwa najmłodszych uczniów w szkole.

W trosce o bezpieczeństwo maluchów st. asp. Justyna Stopińska i sierż. Paweł Opacki spotkali się z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Chotomowie.

Pierwszaki na zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez policjantów poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze np. jak przechodzić na drugą stronę jezdni, zarówno na przejściach z sygnalizacją świetlną, jak i bez. Dzieci poinformowano jak należy się zachować w przypadku kontaktu z osobą obcą czy też co mają zrobić kiedy napotkają groźnego psa.

Na zakończenie zajęć edukacyjnych, dzięki uprzejmości Urzędu Gminy w Jabłonnie, pierwszaki otrzymały kolorowe plany lekcji, na których umieszczone zostały numery alarmowe służb ratunkowych.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *