JABŁONNA. Leroy Merlin zamiast jabłonowskich pól

2018-07-22 5:43:34

Niedawno na polach przy jabłonowskiej obwodnicy rozpoczęła się budowa marketu sieci Leroy Merlin. Niebawem zapewne rozpoczną swoje inwestycje także inni nabywcy działek w tym rejonie. Nieoficjalnie mówi się także o budowie stacji paliw Orlen oraz restauracji KFC


Właściciel sieci marketów budowlanych Leroy Merlin 23 maja otrzymał od starosty legionowskiego pozwolenie na budowę swojego obiektu handlowego na polach przy obwodnicy Jabłonny. Budowa sklepu ruszyła w czerwcu.

Działki za grube miliony

Działki Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie znalazły swoich nowych właścicieli we wrześniu ubiegłego roku. Przetargi obejmowały dwie działki, o obszarze 9.2 ha oraz 5670 m2. Większa z nich, ta licząca 9,2 ha trafiła w ręce Leroy Merlin Inwestycje sp. z o.o. Kosztowała ponad 18 mln zł. Znajduje się ona wzdłuż drogi krajowej nr 61. Druga, mniejsza działka, licząca 5670 m2 znajdująca się u zbiegu ulic Zegrzyńskiej i Akademijnej w Jabłonnie trafiła w ręce właściciela Galerii Gondola w Legionowie. Zwycięzca przetargu za działkę zapłacił aż 6,9 mln zł.

Leroy Merlin

Jak poinformowała nas Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Legionowie: – Zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym powierzchnia zabudowy to: 1,6 ha, powierzchnia utwardzona to: 2 ha (w tym 430 miejsc postojowych) oraz powierzchnia biologicznie czynna to: 1 ha. Według informacji jakie można znaleźć na portalu Kompas Inwestycyjny, budowa zakończyć ma się w III kwartale 2019 r, a inwestycja jest warta ok. 15 mln zł. Market będzie konkurencją dla istniejącego już sklepu budowlanego „Obi”, który znajduje się po drugiej stronie ulicy.

Długo wyczekiwane KFC i Orlen?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na działce obok tej zajętej przez Leroy Merlin powstać ma stacja paliw Orlen oraz restauracja sieci KFC. Sieciówka znana z potraw z kurczaka wyczekiwana była przez mieszkańców już od dobrych paru lat. Niedługo dowiemy się, czy w końcu legionowscy wielbiciele ostrych skrzydełek swoje ulubione danie będą mieć pod nosem?

KT

Komentarze

5 komentarzy

 1. Daro odpowiedz

  Gdyby nie OBI w którym jest drogo to mieszkańcy Legionowa i okolic najbliższy sklep z materiałami budowlanymi mieliby w Warszawie
  W Legionowie nie ma ani jednego sklepu gdzie w jednym miejscu można kupić wszystkie materiały potrzebne do remontu domu
  Nie za dużo w tym przypadku wynosi zero

  1. olo odpowiedz

   Nie ma też ani jednego salonu samochodowego. Nie dziwne że pociągi takie zatłoczone skoro ludzie w celu kupna byle jakiego auta muszą jechać do Warszawy. Żeby chociaż jakiś komis. Na Modlińskiej jest ich w drodze do Wawy ze 20. A na Warszawskiej w Legionowie ? Zero.

 2. A. Witkowska odpowiedz

  Trochę dużo tych marketów na taką małą miejscowość

 3. Normalny odpowiedz

  Nie za dużo tych sklepów?

  1. Daro odpowiedz

   Gdyby nie OBI w którym jest drogo to mieszkańcy Legionowa i okolic najbliższy sklep z materiałami budowlanymi mieliby w Warszawie
   W Legionowie nie ma ani jednego sklepu gdzie w jednym miejscu można kupić wszystkie materiały potrzebne do remontu domu
   Nie za dużo w tym przypadku wynosi zero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *