JABŁONNA. Międzynarodowe Spotkania Literackie – Banja Luka 2018

2018-10-03 1:01:08

W dniach 13 – 17 września 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Pisarzy Serbskich, uczestniczyłam w III Międzynarodowych Spotkaniach Literackich w Banja Luce (Republika Serbska). Uroczyste otwarcie tego Literackiego Festiwalu odbyło się Banskim Dvorze w Banja Luce, w dniu 13 września

Miałam ten wielki zaszczyt rozpocząć uroczystość swoim wierszem „Czas Boży”. W tym międzynarodowym wydarzeniu brało udział 30 poetów i pisarzy z 15 krajów. Zaproszeni autorzy prezentowali swoje utwory także na odbywających się w tym czasie 23. Międzynarodowych Targach Książki Banja Luka 2018 oraz na spotkaniach w serbskich szkołach. Zakończenie Festiwalu odbyło się nad rzeką Vrbas, gdzie po wieczornym spotkaniu poetycko-muzycznym, autorzy swoje wiersze włożyli do butelki, którą zakorkowano i wrzucono do rzeki Vrbas. Uczestnikom tego literackiego wydarzenia urozmaicono czas wycieczkami, m.in. do Muzeum Lalek i do pięknego miejsca – Krupy.

Pokłosiem Międzynarodowych Spotkań Literackich – Banla Luka 2018 jest wydana Antologia „Poetike 3”, gdzie znalazły się również moje wiersze i biogram.

Anna Czachorowska
Dyrektor GBP w Jabłonnie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *