JABŁONNA. Most, obwodnica i Legionowska Trasa Mostowa

2018-06-30 9:52:18

W związku z licznymi pytaniami chciałbym uporządkować i klarownie przedstawić trzy inwestycje – pierwsza to budowa mostu łączącego Łomianki z Jabłonną (tzw. przeprawa mostowa), druga to pozostała do wybudowania obwodnica Jabłonny łącząca obecną część obwodnicy z drogą wojewódzką 630 i trzecia to Legionowska Trasa Mostowa. 

Jarosław Chodorski – Wójt Gminy Jabłonna

Rezerwy komunikacyjne na te cele od wielu lat zapisane są w planach zarówno miejscowych jak i całego województwa
Pierwsza inwestycja, o której obecnie najgłośniej, to rządowy program budowy oraz modernizacji połączeń mostowych. Zgodnie z deklaracją Premiera Rządu Pana Mateusza Morawieckiego most na wysokości Jabłonny i Łomianek znajdzie się na liście 20 priorytetowych przepraw mostowych, których realizacja ma nastąpić do 2025 r. Most łączący dwie miejscowości będzie usytuowany na wysokości Kępy Kiełpińskiej, a przebieg trasy zapisany jest w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.
Druga inwestycja zapisana w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego to przedłużenie obecnej obwodnicy Jabłonna w kierunku ulicy Modlińskiej, gdzie z jednej strony łączyłaby się z Legionowską Trasą Mostową z drugiej z obecną obwodnicą Jabłonny, która kończy się w centrum miejscowości na skrzyżowaniu z ul. Zegrzyńską.
Trzecia, duża inwestycja drogowa przebiegająca przez teren gminy Jabłonna, to budowa tzw. Legionowskiej Trasy Mostowej (LTM). Blisko rok temu, z mojej inicjatywy w Urzędzie Gminy Jabłonna odbyło się spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami Powiatu Legionowskiego, Łomianek, Serocka, Wieliszewa i Nieporętu. Efektem spotkania było wystąpienie do Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie w sprawie pilnej konieczności realizacji tej inwestycji, która od wielu lat zapisana jest w planach zagospodarowania przestrzennego Województwa Mazowieckiego. Wnioskowaliśmy, by LTM na całej swojej długości pomiędzy ul. Modlińską (droga wojewódzka 630) a Wieliszewem posiadała kategorię zarządczą drogi wojewódzkiej. Legionowska Trasa Mostowa będzie bezpośrednio połączona z nowym mostem.

Wójt Gminy Jabłonna, Jarosław Chodorski

Komentarze

4 komentarze

 1. tak to wyglada odpowiedz

  niestety ponownie my idioci 😉 wybraliśmy nie idiotę na wójta, ii nic tu nie poradzimy że za naszą kase Chodorski z nas sobie kpi i drwi strugając mędrca 😉

 2. Basia odpowiedz

  Nie prawda właśnie dziś odebrałam pismo z woj. Zarządu dróg i mostów z mazowieckiej wnajblizszy Ch latach nie przewidują budowy ani przygotowań do budowy

 3. Wtorek odpowiedz

  Pan wójt mało klarownie przedstawił trzy inwestycje, które nie będą inwestycjami gminnymi, tylko inwestycjami województwa i są planowane od lat. Z tego opisu można wysnuć wnioski, że to gmina będzie je prowadziła, co nie jest prawdą.

 4. Normalny odpowiedz

  Może będzie jakaś szansa na odciążenie Legionowa ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *