JABŁONNA. Nowa, lepsza rzeczywistość

2017-11-23 6:51:04

Jest oświetlenie! Nareszcie jest! Na ulicy Jaworowej w Dąbrowie Chotomowskiej. Jeszcze dzień wcześniej, gdy tamtędy przejeżdżałem cała ulica była osnuta bezkresną ciemnością. Gdy ujrzałem ulicę nazajutrz była ona jakby inna. Jakby jaśniejsza. Jaśniejsza i piękniejsza. Jakie to cudowne uczucie, że w końcu się udało

Od razu przeszedłem się ulicą, jakby nową. Jakbym szedł tędy po raz pierwszy, bo po raz pierwszy było widać oświetlone posesje, jakby ładniejsze, jakby doskonalsze.
Podobne uczucie radości towarzyszyło mi poprzednio, gdy udało się nam zrealizować budowę boiska do siatkówki oraz stół do tenisa na placu zabaw. Naprawiliśmy ulice, wykopaliśmy wspólnie z gminą rów odpływowy. Co najważniejsze dla mnie, udało się przy tych wszystkich osiągnięciach zintegrować mieszkańców.
Powstało stowarzyszenie „Sąsiedzi”, które ma coraz więcej członków i zatacza coraz szersze kręgi swoją działalnością. Prócz stowarzyszenia powstały jeszcze inne inicjatywy mieszkańców, które doprowadziły do wydania broszury o historii Dąbrowy Chotomowskiej. Muszę zaznaczyć, że wszystko to było możliwe tylko i wyłącznie dzięki pracy wielu oddanych osób. Jest to długa lista, której nie będę tutaj wymieniał. Jednak nikt nie może pojedynczo przypisywać sobie sukcesu.
Chęć współtworzenia nowej, lepszej rzeczywistości, która może być możliwa dzięki współpracy władz gminy, instytucji i organizacji pozarządowych oraz zwykłych obywateli. Tak rozumiana współpraca może przynieść pożądane efekty w przyszłości. Niestety lista spraw nie cierpiących zwłoki jest długa, zbyt długa. Trzeba kontynuować budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Musimy dążyć do zreformowania służby zdrowia, zaczynając od zatrudnienia większej ilości lekarzy specjalistów oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Będzie to możliwe w chwili, kiedy w Chotomowie zacznie działać w 100 procentach przychodnia. Zamiast lokali mieszkalnych powstaną gabinety, a w nich będą pracować lekarze. Kolejną sprawą jest wybudowanie nowego przedszkola w Chotomowie. Stary budynek nadaje się tylko do rozbiórki. Zgodę na organizację kontenerowego przedszkola leży w gestii rady. Warto dodać, że i lokalizacja i wymagane pozwolenia już są. Władze gminy i część radnych chcą szybkich i stanowczych działań aby zaradzić problemom mieszkańców. Warto zwrócić uwagę, że niektórzy radni już rozpoczęli nową kampanię wyborczą, a nadal nie spełnili danych wcześniej obietnic…
Radomir Czauderna – sołtys Dąbrowy
Chotomowskiej oraz Pełnomocnik
Prawa i Sprawiedliwości w gminie Jabłonna

Komentarze

3 komentarze

 1. Irek odpowiedz

  To jest faktycznie fenomen! Jeszcze nie zdążyli dorysować ulicy Jaworowej na mapach, na stronie UG, a latarnie już oświetlają tabliczki z nazwą ulicy… a może tabliczek też jeszcze nie ma?

  Radek, może nie pchaj się tak “do mediów” jeśli nie chcesz prowokować kpin…
  Bo co trzeba zrobić to wyrecytuje każde dziecko, zaś dorosły powinien raczej odpowiedzieć na pytanie
  JAK to coś można zrobić (za ile i kiedy również).
  …i ta nowa, lepsza rzeczywistość… daj spokój Chłopie. Nie widzisz, że wystawiają Cie na pośmiewisko?

 2. ano odpowiedz

  Pisuarowa propaganda nie jest kampanią 😉 Jest bełkotem.

 3. wyborca odpowiedz

  pozwolenia na budowe nie ma bo nie ma lokalizacji i tzw zgody do dysponowania gruntem przez gmine na cele budowlane………..a czy aby sołtys nie rozpoczał swojej kampanii ….propagandowej…….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *