JABŁONNA. Okradał pracodawcę

2016-08-22 10:28:22

Zarzut trzykrotnej kradzieży z włamaniem usłyszał zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu w Jabłonnie 27-letni Kamil W. Mężczyzna podejrzany jest o włamania do firmy, w której pracował i kradzież elektrycznych narzędzi oraz sprzętu RTV o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali niemalże całość skradzionego mienia. Prokurator przychylił się do wniosku prowadzących sprawę funkcjonariuszy i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci z komisariatu w Jabłonnie po raz pierwszy w kwietniu tego roku zostali wezwani do jednej z firm w Chotomowie, w której doszło do kradzieży z włamaniem. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że złodziej wszedł do środka garażu otwierając drzwi pilotem oraz rozbroił alarm antywłamaniowy. Z pomieszczenia wyniósł urządzenia elektryczne. Sprawa natychmiast trafiła do śledczych i kryminalnych z Jabłonny. W maju właściciel firmy dwukrotnie powiadomił policjantów, że doszło do kolejnych przestępstw. Sposób działania sprawcy był ten sam. Tym razem łupem oprócz elektronarzędzi padły telewizory i kamera. Właściciel łączną wartość strat wycenił na 42 tysięcy złotych.

Policjanci po wytężonej pracy i przeanalizowaniu zebranych informacji wytypowali osobę podejrzaną. Okazał się nim były pracownik okradzionej firmy. 27-letni Kamil W. – mieszkaniec powiatu nowodworskiego został zatrzymany. Podczas przeszukania w domu mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli elektronarzędzia i sprzęt RTV pochodzący z przedmiotowego przestępstwa o łącznej wartości 38 tysięcy złotych. Kamil W. usłyszał już zarzut trzykrotnej kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Zgodnie z prokuratorskim postanowieniem wobec 27-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *