JABŁONNA. Okradał sklepy, trafi za kratki

2018-07-25 12:55:02

 

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 33-letniego Marcina Ż. Mężczyzna jest podejrzany od dokonanie kradzieży m.in artykułów spożywczych na kwotę prawie 800 zł w jednym z marketów na terenie Chotomowa

Jak podaje kom. Jarosław Florczak na komisariat w Jabłonnie w miniony piątek (20.07) zgłosił się właściciel sklepu, który poinformował policjantów o kradzieży w jego sklepie. Wśród wymienianych przez właściciela skradzionych przedmiotów prócz artykułów spożywczych, był jeszcze basen rozporowy oraz tabletki do zmywarki a także alkohol. Łącznie straty jakie poniósł właściciel wyniosły 796 zł.
W poniedziałek (23.07) policjanci dostali sygnał, że poszukiwany mężczyzna jest w sklepie tej samej sieci, jednak nie w Chotomowie a w Jabłonnie. Tam też został zatrzymany przez ochronę, która wezwała policję. Jety w sklepie mężczyzna zdziwił się, gdy na miejsce zdarzenia przyjechał umundurowany patrol z Jabłonny, a policjanci zamiast wypisać mu mandat za kradzież alkoholu – co z uwagi na kwotę kwalifikowało ten czyn jako wykroczenie, poinformowali go, że jest zatrzymany jako podejrzany o przestępstwo – wcześniejsze kradzieże w sklepie w Chotomowie.

Marcin Ż. w komisariacie w Jabłonnie usłyszał zarzuty kradzieży i przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa w sklepie w Chotomowie. Policjanci ustalili także, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze jednego roku bezwzględnej kary pozbawienia wolności i wkrótce trafi za kratki.

Policjanci skierowali też wniosek do sądu o ukaranie Marcina Ż. za wykroczenie, kradzież alkoholu w sklepie w Jabłonnie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *