JABŁONNA. Prowadził bez uprawnień

2019-10-11 6:26:50

Jabłonowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2016 roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności

Wczoraj w godzinach popołudniowych mundurowi z Jabłonny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody. W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte  w drodze decyzji administracyjnej. Stróże prawa uzyskali informację, że 27-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 2016 roku.

Teraz 30-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *