JABŁONNA. Przez miesiąc terroryzował żonę i córkę

2022-06-15 2:11:57

Policjanci zatrzymali 55-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swojej rodziny. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gm. Jabłonna. Wtedy też policjanci otrzymali informację o trwającej awanturze w jednym z domów na terenie gminy. Po przybyciu na miejsce policjanci usłyszeli, że mężczyzna od ponad miesiąca będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, niszczył sprzęt domowy oraz groził swojej żonie i córce pozbawieniem życia.
Agresor został zatrzymany i usłyszał zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad pokrzywdzonymi. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru policyjnego i nakazał opuszczenie wspólnie zajmowanego lokalu oraz wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Teraz agresywnemu 55-latkowi może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Komentarze

1 komentarz

 1. pwn odpowiedz

  TRA LA LA LA a nie 5 lat. Typowe straszenie – pobiłeś kogoś i będziesz siedział 5 lat.
  A stolec prawda.
  Bo to maksymalny możliwy wyrok. Musiałby porządnie kobietę pobić, musiałoby to trwać wiele miesięcy i to w recydywie zapewnie.

  A istnieje, szanowny redaktorku Art.66 kodeksu karnego :

  (…)jeśli przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 5 lat to można warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne,
  okoliczności nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy niekaranego za przestępstwo umyślne, uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa.

  Jeżeli jednak dostanie wyrok to jest Art. 69 kk:

  “Sąd może WARUNKOWO ZAWIESIĆ wykonanie kary pozbawienia wolności orzeczonej w wymiarze nieprzekraczającym roku, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa nie był skazany
  na karę pozbawienia wolności i jest to wystarczające dla osiągnięcia wobec niego celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa”

  A jak nie zawiasy to możliwe odbywanie kary w areszcie domowym.
  Jeżeli i to nie zadziała to dopiero NA KONIEC odsiadka. A i to nie cała – w praktyce 3/4 i wyjdzie warunkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *