Facebook


JABŁONNA. Radni zażądali dymisji wójta

2017-09-06 8:42:07

Radni wystąpili o podanie się wójta Jarosława Chodorskiego do dymisji. Powodem było ujawnienie informacji o wycofaniu się urzędu z budowy ścieżek rowerowych, w ramach międzygminnego projektu: wzdłuż drogi wojewódzkiej od Jabłonny w kierunku Nowego Dworu Maz., wzdłuż ul. Chotomowskiej w Jabłonnie i na terenie Chotomowa


Sesja rady gminy Jabłonna w dniu 30 sierpnia jak zwykle przebiegała w burzliwej atmosferze. Najpierw radni uzyskali informacje, że nie będą budowane, w pierwszej kolejności, ścieżki rowerowe na tych odcinkach, które wskazała rada gminy.

Wójt im nie powiedział

W dodatku nie dowiedzieli się tego od wójta, tylko informacje te uzyskał jeden z radnych – Adam Krzyżanowski, który w porozumieniu z radnym Zenonem Chojnackim, wystąpił o informacje do lidera projektu budowy ścieżek rowerowych na terenie 8 gmin. Z odpowiedzi wynikało, że Wójt zwrócił się do lidera o wykreślenie tych odcinków ścieżek, na których najbardziej zależało radnym, a w szczególności tym z Chotomowa. Wykreślone zostały ścieżki wzdłuż drogi wojewódzkiej od Jabłonny w kierunku Nowego Dworu Maz., wzdłuż ul. Chotomowskiej w Jabłonnie, wzdłuż ul. Kolejowej i w całym Chotomowie.

Zapewnienia wójta

Wójt z kolei zapewniał, że powstaną wszystkie planowane odcinki ścieżek rowerowych, tyle że w ramach innego projektu. Projekt ten ma zrealizować sama gmina, która stara się już o jego dofinansowanie. Natomiast w ramach projektu realizowanego przez 8 gmin, za ponad 5 mln zł w gminie Jabłonna, mają powstać ścieżki wzdłuż ul. Modlińskiej, od granic Warszawy do Urzędu gminy w Jabłonnie oraz od Nowego Dworu Maz. do Rajszewa.

Wszyscy poparli wniosek

Radni wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego sposobu działania i w efekcie złożyli na ręce wójta wniosek, aby podał się on do dymisji. Nikt z radnych nie był przeciw. W uzasadnieniu wskazano, że powodem są zaniedbania w realizacji ścieżek rowerowych oraz inne zaniedbania w zarządzaniu gminą.

WD.

Komentarze

3 komentarze

  1. kotłowy odpowiedz

    a akcja piece już rozliczone przez pana MAO ?

  2. wyborca odpowiedz

    wkrótce “wybuchnie” tema rozliczenia dotacji do wodociagów i kanalizacji….ciekawe co tą razą powie MAO poeta……..co sie zachciało wylaszcyc z knieji 😉

  3. misio odpowiedz

    dlaczego placimy za nieróbstwo urzedników ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *