JABŁONNA. Siedmiolatek i niemowlak pod opieką w sztok “zalanych” rodziców

2022-05-26 7:03:43

Policjanci zatrzymali 35-latkę i 39-letniego mężczyznę podejrzanych o sprawowanie opieki nad dziećmi będąc w stanie upojenia alkoholowego

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Jabłonna. Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące rodziców, którzy pełnią opiekę nad dziećmi będąc pod wpływem alkoholu.
Po przybyciu na miejsce okazało się, że 35-letnia matka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie, zaś 39-letni ojciec blisko 2 promile alkoholu. W tym czasie nieodpowiedzialni rodzice sprawowali opiekę nad 7-letnim chłopcem i 7-miesziecznym
bratem chłopca. Dzieci po konsultacji medycznej trafiły do placówki opiekuńczej, zaś pijani rodzice na komendę. Po wytrzeźwieniu oboje usłyszeli zarzut narażenia życia dzieci na niebezpieczeństwo. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dokumenty trafiły również do sądu rodzinnego.

Jak apeluje policja: nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Najmłodsi nie potrafią się sami obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślni i niedojrzali rodzice. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się maluch, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    No to już po tym dziecku…. Sąd rodzinny i mściwy prokurator weźmie je w swoje szpony, umieści w domu dziecka – a tam bicie, gwałty…. Naturalnie wszystko w imię jego dobra, bo w papierach, a jakże, będzie miód i słodycze. Za kilkanaście lat jak wyjdzie zdemoralizowany popełnicie tutaj artykuł typu “nastolatek wyrwał babci torebkę” – to w wersji light, bo może być gorzej. I znowu te same firmy : prokurator + policja wejdą do akcji, tym razem dziecko będzie nazwane przestępcą. Tfu !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *