Facebook


JABŁONNA. Strach przed mandatami

2015-12-28 3:57:58

Rejestratory przejazdu na czerwonym świetle, które działają od 19 listopada na rondzie Piskupów Płockich w Jabłonnie odnotowały już ponad 1400 wykroczeń. Główny Inspektorat Transportu Drogowego uspokaja – aż tylu mandatów nie będzie.

W poniedziałek 21 grudnia miało miejsce już trzecie w ostatnim czasie spotkanie samorządowców i policji z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące organizacji ruchu na Rondzie Biskupów Płockich oraz rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle działających od 19 listopada. Spotkanie odbyło się ze względu na niepokój mieszkańców wywołany licznymi doniesieniami medialnymi na temat ilości mandatów karnych, jakie trafią do kierowców po uruchomieniu systemu.

Korki w godzinach szczytu

Radny Mariusz Grzybek przedstawił prezentację poświęconą problemom związanym ze znacznym natężeniem ruchu na rondzie S1 oraz korkami jakie tworzą się w godzinach szczytu na trasie Warszawa–Chotomów/Nowy Dwór Mazowiecki. Przypomniane zostały również poprzednie postulaty samorządowców, m. in. likwidację sygnalizacji świetlnej dla prawoskrętu z ul. Modlińskiej przy dojeździe do ronda Biskupów Płockich w kierunku Warszawy. Ireneusz Potasiak reprezentujący GITD zdementował doniesienia mediów o ilości mandatów nałożonych na kierowców w wyniku uruchomienia systemu. Od połowy listopada na rondzie S1 w Jabłonnie system odnotował 1410 przejazdów, co nie oznacza wystawienia takiej liczby mandatów, bowiem system rejestruje również przejazdy na żółtym świetle, a każdy z takich przejazdów ma być rozpatrywany indywidualnie.

GITD nie ocenia „zielonej strzałki”

Zadaniem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego jest nakładanie mandatów karnych w dwóch przypadkach – za przekroczenie prędkości oraz za wjazd za sygnalizator przy wyświetlonym czerwonym świetle. Sytuacja jaka ma miejsce w Jabłonnie na prawoskręcie przy wyjeździe z ul. Modlińskiej w stronę Warszawy przy włączonej zielonej strzałce i jednocześnie działającym czerwonym świetle nie jest typową sytuacją podlegającą jurysdykcji GITD. Niemniej jednak, przed każdą warunkową „zieloną strzałką” należy się zatrzymać. Dla przypomnienia, kierowca za przejazd na czerwonym świetle dostanie 6 punktów karnych i nawet 500 zł mandat.

DB

Więcej o tej sprawie przeczytasz:

JABŁONNA. „Wielki brat” roześle mandaty

JABŁONNA. Olbrzymie korki i masowe utraty praw jazdy?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *