JABŁONNA. Ubiegają się o 1 mln euro na termomodernizację

2016-08-13 1:44:54

Wniosek złożony przez gminę Jabłonna o dofinansowanie zadania polegającego na termomodernizacji budynków użyteczności publicznej przeszedł pierwszy etap oceny. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) w Warszawie zajmie się teraz oceną merytoryczną wniosku, który opiewa na blisko 1 mln euro.

Projekt termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Jabłonny jest projektem kompleksowym i wykorzystuje oszczędności energetyczne powstałe dzięki zastosowaniu ośmiu z palety działań technicznych i technologicznych wyszczególnionych w kryteriach konkursowych. W przypadku jego realizacji, przewidziane działania skutkują poprawą efektywności energetycznej określonej dla energii końcowej, średnio o 65,26 proc. w odniesieniu do stanu istniejącego.

W złożonym wniosku aplikacyjnym gmina stara się o: ocieplenie obiektów, częściową wymianę podłóg, okien i drzwi zewnętrznych, wymianę oświetlenia na energooszczędne, przebudowę systemów grzewczych, instalację zaworów podpionowych i termostatów, zastosowanie automatyki pogodowej wraz z zastosowaniem systemów zarządzania energią w budynkach. W przypadku dwóch obiektów dodatkowo zaproponowano zakup wraz z montażem instalacji OZE.

źródło: UG Jabłonna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *