JABŁONNA. Uratowali starszego mężczyznę

2022-12-21 2:05:57

Policjanci z Jabłonny pomogli starszemu mężczyźnie, który samotnie zamieszkiwał w nieogrzewanym domu jednorodzinnym. Wyziębiony 75-latek trafił do szpitala

W minionym tygodniu policjanci patrolujący gminę Jabłonna, od jednego z mieszkańców, otrzymali informacje o samotnie mieszkającym mężczyźnie, który nie był widziany od kilku dni i prawdopodobnie może potrzebować pomocy z uwagi na niskie temperatury.
Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Na miejsce wezwano Straż Pożarną. Po wejściu do budynku zastali 75-letniego mężczyznę, który był wyraźnie wyziębiony. Na miejsce natychmiast wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który zdecydował o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala. Sytuacja, w jakiej znajdował się senior realnie zagrażała jego zdrowiu i życiu, jednak dzięki przekazanej informacji oraz szybkiej reakcji służb udało zapobiec się tragedii.

Apelujemy po raz kolejny o reakcję  w takich przypadkach. Zaglądajmy do naszych samotnie mieszkających sąsiadów, interesujmy się osobami bezdomnymi. Czasem takie zgłoszenie, jeden telefon na numer alarmowy 112, mogą uratować czyjeś życie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *