JABŁONNA. Waldemar Pawlak na 100-lecie Strażaków?

2018-06-01 1:12:48

 

Z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotomowie zaplanowano wiele atrakcji. Uroczystościom towarzyszył będzie Wielki Festyn Rodzinny. Z nieoficjalnym informacji wynika, że gościem uroczystości ma być także były Premier RP, Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Waldemar Pawlak

W sobotę 2 czerwca, uroczysta chwila dla chotomowskich strażaków, mieszkańców Chotomowa i całej społeczności lokalnej bowiem rozpoczynają się uroczystości obchodów jubileuszu 100-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotomowie. Uroczystości te połączone będą z Piknikiem Rodzinnym Szkoły Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, który organizowany jest już po raz dziewiąty.
Wszystkie sobotnie imprezy będą odbywały się na terenie za Szkołą Podstawową nr 1 w sąsiedztwie pasieki edukacyjnej.

Piknik Rodzinny 9.00-13.00

IX Wielki Festyn Rodzinny organizowany jest przez Radę Rodziców, rodziców, nauczycieli, a także chotomowski ośrodek kultury, którzy wspólnie dla mieszkańców przygotowali mnóstwo atrakcji. Wśród nich konkurencje sportowe, stoiska naukowe, warsztaty pszczelarskie, badanie wzroku, występy młodych artystów, konkursy oraz gry, a także jak co roku wiele pyszności przygotowanych przez rodziców. Pieniądze zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na zakup elektronicznej tablicy wyników i strojów dla szkolnego chóru.

Obchody 100-lecia OSP Chotomów 13.00 – 22.00

Uroczystości obchodów 100-lecia OSP Chotomów rozpoczną się o 13.00 Mszą Świętą, która odbędzie się przy szkole nr1 w Chotomowie, natomiast o godzinie 14.00 rozpocznie się część oficjalna z udziałem zaproszonych gości. Nieoficjalnie mówi się, że na uroczystości przybędzie były Premier RP, Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Waldemar Pawlak.
Od godziny 15.00 do 19.00 będą wielkie ekspozycje strażackie, wśród nich pokazy techniczne OSP Jabłonna, pokaz specjalistycznych samochodów pożarnych Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy, pokaz młodzieżowej drużyny pożarnej OSP Kałuszyn, będzie też wioska smerfów oraz wspinaczka po skrzynkach. Natomiast od godziny 19.00 do 22.00 będą trwały wspólne zabawy w rytmie polo dance, dla mieszkańców zagrają i zaśpiewają Red Queen, Zajefajni i Camasutra.

Podczas świętowania ze strażakami, nie może zabraknąć strażackiej grochówki, małej gastronomii, stoisk handlowych oraz gier i zabaw.

Mariusz Grzybek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *