JABŁONNA. Wójtowi obcięli pensję

2018-06-29 4:48:33

 

Radni Jabłonny przegłosowali uchwałę zmniejszającą wynagrodzenie wójta. Od 1 lipca br. wójt Chodorski będzie zarabiał około 3,7 tys. Złotych. O całej sytuacji Jarosław Chodorski poinformował na swoim profilu na facebook-u

Od 1 lipca br. zgodnie z nowym rozporządzeniem dot. wynagradzania pracowników samorządowych. Dzięki działaniom partii rządzącej pensje samorządowców spadną o 20 proc.

Rada Gminy za obniżeniem pensji

W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy, radni Jabłonny głosowali za obniżeniem (i tak jednej z najniższych) pensji Wójta Jarosława Chodorskiego o czym poinformował on na swoim profilu na facebooku. Już od 1 lipca pełne wynagrodzenie wójta będzie wynosić około 3,7 tys. złotych netto. Radni zdecydowali o obniżeniu pensji wójta o 2 tys. złotych. Jak podaje Urząd Gminy Jabłonna wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosić 4000zł, plus dodatek funkcyjny – 100zł, dodatek specjalny – 20% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 820zł, a także dodatek stażowy – 400zł. Daje to łącznie 5320 zł brutto czyli 3780 zł netto.

Chcą go zniechęcić

W swoim wpisie dotyczącym obniżenia wynagrodzenia, wójt zapewnił mieszkańców, że dokładnie tak jak do tej pory będzie robił wszystko co w jego mocy, aby gmina się rozwijała. Wypowiedział się również o sytuacji jaka panowała w trakcie obrad rady i zarzutach dot. niezrealizowanych zadań.

Nie zgadzam się!

–  „Nie zgadzam się z decyzją Rady Gminy (…)Wczorajsza decyzja rady to nic innego jak polityczne szykany a nie ocena mojej pracy, którą pozostawiam Państwu. Rozumiem motywy postępowania części radnych, zwłaszcza w świetle zbliżających się wyborów. Rozumiem, że kolejne obniżenie mi wynagrodzenia ma mnie złamać i zniechęcić do pełnienia funkcji Wójta Gminy. Zapomnieli o ważnym fakcie” – to nie Oni mnie wybrali, tylko Państwo. – napisał Chordorski a także opublikował listę radnych, którzy głosowali za obniżeniem jego wynagrodzenia: Zenon Chojnacki, Teresa Gałecka, Adam Krzyżanowski, Marta Lipińska, Witold Modzelewski, Arkadiusz Syguła, Dorota Świątko, Marek Zieliński.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *