JABŁONNA. XI Festiwal Poezji Słowiańskiej w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie

2018-10-30 4:23:35

W dniu 26 października 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna im ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie, już po raz jedenasty uczestniczyła w Festiwalu Poezji Słowiańskiej

Tym razem spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 2 w Chotomowie dla uczniów klas gimnazjalnych. Zgromadzonych przywitali: dyrektor Biblioteki, wicedyrektor Szkoły i Wójt Gminy Jabłonna. Przybyłych gości przedstawił główny organizator Festiwalu w Polsce – Aleksander Nawrocki, redaktor naczelny „Poezji Dzisiaj” (świętującej w tym roku 20 – lecie istnienia).

Do Chotomowa zawitali poeci z Białorusi: Anatol Apanasewicz i Grigorij Garmasz oraz poeci polscy: Janusz Rychner , poeta emigracyjny, tworzący w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – Adam Lizakowski i Anna Czachorowska. Autorzy czytali swoje wiersze, które znalazły się w jubileuszowym wydaniu, Nr 131/132 „Poezji Dzisiaj”. Po prezentacji poetyckiej, dwie utalentowane dziewczyny zaśpiewały swoje i znane utwory. Piosenkę do własnych słów i własnej kompozycji wykonała młoda piosenkarka z Białorusi – Margarita Novik. Znane przeboje światowe („Hallelujah” i „ Alone”) wykonała młoda uczestniczka programu telewizyjnego The Voice of Poland, Aleksandra Smerechańska. Młode artystki zachwyciły swym wokalem wszystkich uczestników spotkania.

Anna Czachorowska
dyr. GBP w Jabłonnie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *