JABŁONNA. Zatrzymali nieletnich włamywaczy

2015-10-28 7:36:19

W piątek 23 października stróże prawa na terenie Jabłonny dokonali zatrzymania trzech osób podejrzanych o kradzież z włamaniem do sklepu ogólnospożywczego. Za przedmiotowy czyn odpowie 17-letni Adrian Ch., 16-letni Paweł B. i Stanisław G. Pierwszemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a dwaj pozostali za popełniony czyn karalny odpowiedzą przed Sądem ds. Nieletnich.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Jabłonnie po północy zostali powiadomieni o tym, że do sklepu ogólnospożywczego w Jabłonnie, prawdopodobnie doszło do włamania z kradzieżą, gdyż nieznane osoby wynoszą z niego produkty. Podjęte natychmiast czynności przez umundurowany patrol doprowadziły do zatrzymania 16-letniego chłopaka, który posiadał przy sobie dużą ilość pieniędzy w bilonie. Do kradzieży z włamaniem doszło poprzez wybicie szyby w drzwiach wejściowych, a łupem złodziej padły wino, piwo, konserwy rybne i mięsne oraz pieniądze w bilonie w kwocie 300 złotych. Zatrzymany na gorącym uczynku młody człowiek znajdował się w stanie nietrzeźwości.
Policjanci po przyjęciu zgłoszenia natychmiast przystąpili do działania. W tym samym dniu ustalili, że w przedmiotowym przestępstwie brały udział jeszcze dwie osoby, którymi okazały się być 17-letni Adrian Ch. oraz 16-letni Paweł B. Materiał zebrany przez śledczych z Komisariatu Policji w Jabłonnie pozwolił na przedstawienie zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem 17-latkowi. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali 16-latkowie odpowiedzą za czyn karalny przed Sądem ds. Nieletnich w Legionowie.

Oprac. JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *