JACHRANKA. Zakatował kolegę po imprezie – 34-latek usłyszał zarzut zabójstwa

2022-05-25 8:01:33

W nocy z soboty na niedzielę (21 na 22 maja) przy ul. Zegrzyńskiej w Jachrance (gm. Serock) służby dostały informacje o pobiciu. Pomimo wysiłków ratowników, ofiary nie udało się uratować. Zatrzymano 34-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut zabójstwa

Jak udało nam się dowiedzieć, kilka minut po północy do służb trafiło zgłoszenie dotyczące nieprzytomnego i zakrwawionego 33-letniego mężczyzny na terenie jednej z posesji przy ul. Zegrzyńskiej w Jachrance. Zgłaszającą była najprawdopodobniej konkubina ofiary. Obecne na miejscu służby, po opatrzeniu poszkodowanego zdecydowały o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, pobity mężczyzna zmarł w szpitalu.

Zatrzymali jedną osobę

Jak poinformowała naszą redakcję podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, w związku ze sprawą, policjanci zatrzymali jedną osobą. Jest nim 34-letni mężczyzna, który został zatrzymany tuż po zdarzeniu. W trakcie zatrzymania był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu.
Jak dowiedzieliśmy się od prokurator Katarzyny Skrzeczkowskiej z Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga do zdarzenia doszło po imprezie zorganizowanej przez ofiarę. Podejrzany wrócił na miejsce zdarzenia z pretensjami do pokrzywdzonego. Między mężczyznami doszło do sprzeczki, w wyniku której ofiara doznała rozległych obrażeń głowy przy użyciu tępego przedmiotu. Jak podaje prokurator, mogła to być np: pięść.

Trwa śledztwo

Zatrzymany 34-latek usłyszał zarzut z art. 148 kodeksu karnego, czyli zabójstwo.
Do którego się nie przyznał i odmówił składania wyjaśnień. – W tej chwili trwa przesłuchanie świadków zdarzenia – powiedziała nam prokurator Katarzyna Skrzeczkowska. Decyzją prokuratury wobec 34-latka został zastosowany 3 miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. KPP Legionowo

Komentarze

2 komentarze

  1. Pabloescobaezyj3 odpowiedz

    Jeszcze by sie przydalo wsadzic do puchy ta prokurator w legionowie co potracila kobiete na przejsciu i sprawe umozono. Ale u nas w kolesiostwo i reka reke myje

  2. pwn odpowiedz

    Prokuratura w legionowie tak długo z prawdziwym utęsknieniem czekała na grubą sprawę – w końcu JEST ! Bo ile można łapać za marychę albo kradzież cukierków w sklepie ? A tutaj proszę – okazja do zastosowania 148 kk – to nie byle co, nie byle gratka. Ale zaraz , zaraz ? Chyba nie będzie to prowadzone przez prokurator co potrąciła staruszkę na pasach w lutym tego roku ? A może się mylę ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *