Jak płacić, żeby nie przepłacić?

2017-09-27 12:52:48

Opłacić OC – mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego. Rzeczywiście, sama czynność dokonywania opłaty jest oczywista jak 2 + 2, ale w zależności od tego, w jaki sposób jej dokonasz, możesz oszczędzić lub przepłacić za polisę. Prześledźmy dostępne możliwości i zastanówmy się, jak i kiedy najkorzystniej uregulować składkę OC.

 

 

Kiedy opłacić OC

Pierwsza kwestia – kiedy opłacić OC. Najlepiej czekać do ostatniej chwili czy odnowić polisę kilka tygodni przed jej wygaśnięciem? Okazuje się, że wiele towarzystw proponuje najniższą stawkę kierowcom, którzy przedłużają ubezpieczenie 2-3 tyg. przed upływem jego ważności. Nie opłaca się natomiast zwlekać do ostatniego dnia, bo w razie zwłoki niektóre firmy podwyższają cenę. Zastanówmy się wobec tego, jak najkorzystniej opłacić OC.

U agenta

Większość kierowców opłaca OC tradycyjną drogą, podczas wizyty u agenta ubezpieczeniowego. Ma to swoje zalety – najważniejsza wydaje się możliwość uzyskania informacji od agenta, jeżeli jakiekolwiek kwestie związane z polisą są niejasne. Wykupienie i opłacenie polisy u agenta daje poczucie bezpieczeństwa, co jest szczególnie cenne w przypadku starszych kierowców. OC dla młodych kierowców jest natomiast zdecydowanie częściej nabywane i opłacane za pośrednictwem Internetu.

Jeśli chodzi o usługi agenta, warto pamiętać o ograniczonej liczbie ofert, jakimi dysponuje. Z reguły wynosi ona kilka, kilkanaście polis największych towarzystw, co nie gwarantuje dużego wyboru i zwiększa ryzyko przepłacenia za OC. Wyłącznie porównanie ze sobą jak największej liczby ofert pozwala bowiem znaleźć tę najkorzystniejszą. Pod tym względem znakomicie spisuje się Internet.

Przez Internet

Opłacając OC przez Internet, masz pełną swobodę i niezależność. Bez wstawiania z fotela możesz przelać należną kwotę i po chwili cieszyć się odnowioną polisą. Nie marnujesz czasu na dojazd do biura agenta, a przed zakupem możesz skorzystać z licznych porównywarek ubezpieczeniowych, dzięki którym w kilka chwil znajdziesz najtańszą ofertę. Przez Internet z łatwością odszukasz również autocasco, sięgając np. po sprawdzone ubezpieczenie AC według kalkulator-oc-ac.auto.pl

Zapomnij o ratach

Jeśli mowa o sposobie i formie opłacania OC, trzeba zwrócić uwagę na kwestię rat. Rozkładając składkę na kilka transz, spodziewaj się dodatkowych kosztów, które mogą wynosić nawet 30% bazowej ceny polisy! Płatność za jednym razem jest zawsze bardziej opłacalna, dlatego zrezygnuj z rat, o ile posiadasz odpowiednią ilość środków na uregulowanie składki za jednym zamachem.

Materiał zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *