Jak stworzyć stronę internetową krok po kroku

2020-01-20 2:52:15
Tworzenie biznesu w dwudziestym pierwszym wieku jest coraz trudniejsze. Wynajmowanie lokali czy magazynów jest kosztowne dlatego stawiamy na biznes w internecie i tam prezentujemy swoje usługi. Nie można zacząć prowadzić działalności bez własnej strony internetowej, dlatego w tym artykule opowiemy jak stworzyć własną stronę internetową.

 

Zacznij od projektu

Warto przemyśleć co na danej stronie ma być i jak ma wyglądać. Jeżeli nie masz pomysłu poszukaj inspiracji na ulubionych stronach. W punktach możesz opisać czym się zajmujesz, jak powstał pomysł na biznes, co Cię inspiruje. W ten sposób zbudujesz swój pozytywny obraz. Jeżeli będzie to sklep internetowy to koniecznie dodaj zakładkę z odpowiednim przekierowaniem. Dla usług z pewnością przydatna będzie podstrona z cennikiem, a także formularz kontaktowy.

Serwer czy hosting?

Kiedy już będziesz mieć wizualizację czas na realizację. Możesz oczywiście skorzystać z gotowych kreatorów stron www ale dużo więcej możliwości daje nam stworzenie jej od podstaw. Będziemy potrzebować zatem domeny, która będzie chwytliwa i panelu, w którym będziesz mógł swobodnie zarządzać. Na początku swojej kariery biznesowej postaw na hosting http://www.sprintdatacenter.pl/tani-hosting-www. Nie potrzebujesz zbyt dużej przestrzeni na dysku, by wszystko sprawnie działało. Wraz z rozwojem strony możesz myśleć o powiększeniu pakietu. Dzięki temu zaoszczędzisz nieco pieniędzy.

Innym wyjściem jest wirtualny serwer VPS http://www.sprintdatacenter.pl/serwer-wirtualny-tani-vps. To idealne rozwiązanie dla nieco większych firm i przedsiębiorstw, gdzie liczbę odsłon dziennie podaje się w tysiącach. Jest to wydajne rozwiązanie. Zapewnia wszystkie niezbędne usługi i jest przystępne cenowo. Dzięki dużej liczbie gotowych pakietów i opcji bezpłatnego testowania możesz sprawdzić, czy wybrana opcja będzie odpowiednia. Bezpieczną przestrzeń na dysku i przejrzysty panel sterowania. Dzięki temu każdy może bez większych problemów dokonać zmian czy restartu.

Wykonanie

Kiedy już postawisz stronę na serwerze to czas na przełożenie projektu na realia. Najczęściej strony powstają na WordPressie. Możesz dowolnie skonfigurować strony i nadać im pożądanego wyglądu. Dzięki temu wizualnie masz pole do popisu. Ważne strona była przejrzysta. Im mniej tym lepiej. Zadbaj o menu i stopkę, dzięki temu nawigacja będzie łatwiejsza, a użytkownik bez problemu znajdzie najpotrzebniejsze rzeczy.

Przy wyborze firmy, która zajmie się Twoimi danymi warto zorientować się nie tylko w cenach ale i funkcjach pomocy i wsparcia. Zanim zdecydujesz się na zakup warto zgłębić temat nieco dokładniej. Daje Ci to większą pewność, że dane będą bezpieczne, a firma godna zaufania. Pamiętaj, że dobra strona to już połowa sukcesu.

Komentarze

1 komentarz

  1. Michał odpowiedz

    Oprawa graficzna strony jest ważna, ale hosting jest równie istotny. Nie raz trzeba przenosić stronę na szybszy hosting, bo aktualny ledwo radzi sobie z obsługą ruchu w serwisie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *