Jak to SP nr 2 dołączyła do „Kornelowców”

2016-06-09 7:10:24

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 ponad 20 lat temu, bo w 1996 roku w demokratycznych wyborach zdecydowała o nadaniu szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Tym samym dołączyła do licznego grona szkół zwanych „Kornelowcami”. Wydarzenie to hucznie uczczono 1 czerwca w Dzień Dziecka.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczniów, rodziców i nauczycieli do Kościoła św. Jana Kantego w Legionowie. Mszę św. w trakcie której nastąpiło poświęcenie Nowego Sztandaru Szkoły, celebrował Jego Ekscelencja Biskup Marek Stolarczyk. We Mszy brali udział przybyli zaproszeni goście, Dyrekcja i nauczyciele, a także uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. Nie zabrakło pocztów sztandarowych szkół legionowskich. Oprawę muzyczną mszy uświetniła orkiestra OSP w Chotomowie, która towarzyszyła mam również podczas przemarszu ulicami miasta.

Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi wrócili do szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu. Druga część rozpoczęła się od uroczystego przekazanie przez rodziców dyrektorowi szkoły – Dorocie Kuchcie nowego sztandaru, a następnie uczniom. Niezwykle wzruszającym momentem był gest przekazania mocy poprzez symboliczny dotyk insygniów obu sztandarów, jako znak ciągłości tradycji szkoły, pokoleń naszych nauczycieli i uczniów.

Fot. UM Legionowo

Fot. UM Legionowo

W części artystycznej obejrzeliśmy prezentację „Kornel Makuszyński w życiu naszej szkoły, którą przygotowały Urszula Jankowska i Dominika Miaz. Następnie uczniowie klas IVb, Vd i VId przedstawili inscenizację autorstwa Małgorzaty Szutkowskiej pt. „O tym co ważne”. Której istotnym przesłaniem było udowodnienie, że Kornel Makuszyński może łączyć pokolenia oraz że jego wizja świata jest aktualna w XXI wieku.

Tekst i zdjęcia: UM Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *