Facebook


Jak wybrać legowisko dla psa?

2019-02-18 1:23:18
Decydując się na przyjęcie psa pod swój dach pierwszym ważnym krokiem jest skompletowanie wyprawki dla zwierzęcia. Trzeba też zastanowić się, gdzie nasz pupil będzie spał.

materiał zewnętrzny

Zwierzę powinno mieć możliwość spokojnego, bezpiecznego wypoczynku w miejscu, które będzie dla niego wygodne. Legowiska nie należy kupować pochopnie, decydując się na „pierwsze lepsze” czy najtańsze legowisko dla psa. Wybór legowiska należy starannie przemyśleć.

Przede wszystkim trzeba dopasować je do rozmiarów czworonoga tak, by mógł on się wygodnie ułożyć i rozciągnąć. Najlepiej więc dokładnie zmierzyć pupila od głowy do ogona. Do wyniku pomiaru dodać co najmniej 20 cm.

Jeśli chodzi o szczenięta, sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż maluch rośnie. W zbyt dużym legowisku zwierzę może nie czuć się bezpiecznie. Najlepiej więc kupić mniejsze legowisko i z czasem wymienić je na większe.

Trzeba także zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonane legowisko. Materiał powinien być bezpieczny dla zdrowia pupila, odporny na zniszczenie, łatwy w utrzymaniu czystości. Tkanina powinna być też miękka, by zapewniała komfort pupilowi.

W przypadku szczeniąt należy unikać legowisk wykonanych z materiałów, które zwierzę może łatwo odgryźć i połknąć. Wypełnienie legowiska nie może się zbijać ani odkształcać. Najlepiej wybrać takie, które można prać w pralce.

Kształt legowiska najlepiej dostosować do upodobań zwierzęcia. Niektóre psy lubią chować się głęboko w swych budkach, inne dobrze czują się w legowiskach z wyższymi ściankami.

W przypadku psa alergika

Gdy nasz pupil jest alergikiem, należy wybrać posłanie antyalergiczne, np. wypełnione silikonem, który nie uczula Legowisko dla psa alergika powinno być pokryte też materiałem antyalergicznym. Najlepiej, by był to surowiec całkowicie naturalny, np. bawełna lub trawa morska. Można też zakupić posłanie ze specjalną powłoką antybakteryjną.

Gdzie umieścić legowisko?

Legowisko należy umieścić w miejscu spokojnym i komfortowym dla zwierzęcia. Posłanie nie powinno znajdować się w pobliżu okien ani w pobliżu kaloryfera. Należy też unikać miejsc, w których panują przeciągi. Nie umieszczajmy legowiska w pobliżu telewizora, głośników ani w pomieszczeniach, gdzie stale świeci się światło.

Bardzo istotną sprawą jest utrzymywanie legowiska w czystości. Należy więc regularnie je odkurzać i prać. Szczególnie ważne jest dbanie o czystość legowiska w przypadku psów alergików.

materiał zewnętrzny


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *