Jak wygląda Drabinka Mistrzostw Świata 2018?

2018-06-01 4:29:35

Losowanie Mistrzostw Świata 2018 odbyło się jeszcze końcem roku 2017, dlatego już na ponad sześć miesięcy przed startem samego turnieju, wszystkie reprezentacje (32) biorące udział w najważniejszym turnieju piłki nożnej świata, były świadome z kim zagrają (przynajmniej w fazie pucharowej).

Podział reprezentacji na fazę grupową

Faza grupowa dzieli wszystkie trzydzieścidwie reprezentacje na osiem grup, w której występują cztery zespoły. Turniej zakłada rozgrywki w systemie każdy z każdym, po jednym meczu. Każda reprezentacja jest zatem pewna, że na Mistrzostwach Świata rozegra co najmniej trzy spotkania.

Drabinka MŚ 2018: faza pucharowa

Dwa najlepsze zespoły, z każdej grupy trafiają do fazy pucharowej, gdzie grają systemem “przegrywający odpada”, dlatego mecz zakończony remisem musi zostać rozstrzygnięty w dogrywce lub serii rzutów karnych.

Drabinka MŚ 2018 uświadamia nam zatem, że maksymalnie podczas turnieju rozegrać można siedem spotkań (o ile awansuje się do półfinału) gdzie następnie gra się w finale (w przypadku wygranej) lub w meczu o trzecie miejsce (w przypadku przegranej w półfinale).

FIFA wychodzi z założenia, że wszystko powinno być jasne zanim turniej się rozpocznie. Dlatego drabinka MŚ 2018 zostaje ustalona jeszcze przed pierwszym meczem. Dzięki temu każdy jest świadomy z kim może zagrać w przypadku wywalczenia awansu do ⅛ finału. Na przykład reprezentacja Polski zagra z drugą drużyną grupy G (jeśli wygra swoją grupę) lub z pierwszą drużyną grupy G (jeśli w swojej grupie zajmie miejsce drugie). Toteż ewentualnym przeciwnikami naszej reprezentacji będą Anglia lub Belgia (albo Panama czy Maroko, jeśli w tej grupie dojdzie do sensacyjnych rozstrzygnięć).

LvBet na Mistrzostwach Świata 2018

Na pewno kojarzysz firmę bukmacherską LvBet, gdyż od początku swojego istnienie na naszym rodzimym rynku, wspiera ona finansowo wiele klubów piłkarskich. Dzięki przekazywanym środkom, łatwiej o sukces sportowy, ale także szkolenie młodzieży.

Wspominamy o tym, w kontekście Mistrzostw Świata 2018 również dlatego, by przypomnieć, że mecze zbliżającego się Mundialu można śledzić on-line bezpośrednio na stronie internetowej marki prowadzącej legalne zakłady sportowe LvBet. Dzięki temu możesz oglądać na żywo wszystkie mecze mistrzostw, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *