Jaki czajnik elektryczny wybrać do nowoczesnej kuchni?

2021-08-17 8:41:39
Czajniki elektryczne właściwie całkowicie wyparły tradycyjne, stawiane na kuchenkach gazowych lub płytach grzejnych. I nic dziwnego, bo pracują cicho, szybko i zdecydowanie bezpieczniej. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając czajnik elektryczny i jaki najlepiej sprawdzi się w nowoczesnej kuchni.

 

Czajnik bezprzewodowy kontra tradycyjny – dlaczego elektryczny jest lepszy?

Tradycyjne czajniki, które głośnym gwizdem sygnalizują koniec pracy, właściwie wyszły z użycia. Jeśli nadal trzymamy je w domu, to raczej jako retro ciekawostkę niż przedmiot użytkowy. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka:

– Bezpieczeństwo – czajnik elektryczny ma automatyczny wyłącznik, po zagotowaniu wody sam się wyłączy. Nawet jeśli zapomnimy, że go włączyliśmy, nie stanie się nic złego. Czajnik tradycyjny niestety nie ma takiego zabezpieczenia. Co prawda powinien nas zaalarmować głośny gwizd, ale konia z rzędem temu, komu nigdy nie spadł gwizdek przy gotowaniu wody.

– Czajnik elektryczny może stać nie tylko w kuchni. Jeśli mamy taką potrzebę, możemy ustawić go w dowolnym pomieszczeniu w domu. Tradycyjny czajnik musimy postawić na kuchence, a tej raczej nie ustawimy w sypialni lub gabinecie.

– Czajnik z gwizdkiem możemy przez nieuwagę postawić na kuchni, gdy jest pusty. Jeśli w oczekiwaniu na koniec jego pracy wyjdziemy do innego pomieszczenia, może się to źle skończyć. Czajnik elektryczny nie włączy się, gdy nie będzie w nim odpowiednio dużo wody.

– Rączka w czajniku elektrycznym jest zawsze chłodna i nie ma problemu z wzięciem go do ręki. Z czajnikami tradycyjnymi bywa różnie, czasem trzeba się posiłkować rękawicą kuchenną.

Ofertę czajników bezprzewodowych można sprawdzić w sklepie: http://www.eldom.eu/sklep/kategoria/czajniki-bezprzewodowe

Jaki czajnik elektryczny sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?

Nowoczesny styl nie ma jednej określonej definicji. Jest mocno powiązany z aktualnie obowiązującą modą. W bieżącym sezonie trendy są kuchnie urządzone w odcieniach bieli i grafitu w połączeniu z naturalnym drewnem. Nie brak też eleganckiej czerni i nowoczesnych lamp wiszących. Szukając czajnika do takiej kuchni, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

– Wygląd – na pewno będzie miał decydujący wpływ na nasz wybór. W nowoczesnej kuchni dobrze sprawdzą się czajniki bezprzewodowe z obudową ze stali nierdzewnej lub szklane. Jeśli chcemy postawić na tradycyjny plastik, poszukajmy czajnika w kolorze bieli lub grafitowej szarości. Warto też zwrócić uwagę na inne dekoracyjne i praktyczne dodatki. Czajnik powinien się dobrze z nimi komponować.

– Rodzaj grzałki – paradoksalnie ma wpływ na wygląd, chociaż sama grzałka jest niewidoczna. Do wyboru mamy tradycyjną grzałkę spiralną lub płytę. Czajniki z grzałką mogą (choć nie muszą) być lekko spłaszczone, czajnik z płytą zawsze jest okrągły, czasem zwęża się w górnej części. Z praktycznego punktu widzenia lepiej sprawdzi się czajnik z płytą, można go odstawić w dowolnej pozycji, czajnik z grzałką musi „trafić” na swoje miejsce.

– Pojemność dzbanka – duży lepiej sprawdzi się w rodzinie wieloosobowej, ale też nie ma co ukrywać – lepiej zaprezentuje się na kuchennym blacie lub stole. Jeśli jednak kuchnia jest nieduża, raczej kompaktowa, lepiej postawić na mniejszy czajnik.

– Wskaźnik poziomu wody – w szklanym czajniku nie będzie potrzebny, ale już w stalowym lub plastikowym jak najbardziej. A taki wskaźnik jest nie tylko praktycznym, ale i bardzo ozdobnym rozwiązaniem.

Warto też pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Wszystkie związane z tym aspekty zostały opisane w artykule: O czym pamiętać kupując czajnik elektryczny?

Komentarze

3 komentarze

 1. Paulina odpowiedz

  Ja mam dość specyficzną kuchnię w stylu retro, dlatego musiałam znaleźć pasujący czajnik. Na szczęście Ariete ma w swojej ofercie całą taką serię, więc udało się tak jak chciałam 🙂

  1. Monika odpowiedz

   Mam tak samo 😀 Uwielbiam styl retro i tylko czajnik z ariete wpasował się w klimat kuchni i moje upodobania 🙂

 2. Tobiasz odpowiedz

  Piękny i nowoczesny wygląd to CZAJNIK ELEKTRYCZNY BREVILLE HIGH GLOSS, czajnik jest bardzo elegancki i świetnie prezentuje się na szafce w kuchni. polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *