Jakie książki wybrać zimą – diabeł tkwi w szczegółach

2019-11-22 1:33:40
Guillaume Musso nie straszne są również propozycje spokojniejsze, gdyż oprócz thrillerów i kryminałów potrafi sprawnie stworzyć fabułę, która będzie wciągała mimo nieco wolniejszego tempa. Zdecydowanie nie jest to wadą tworzonych przez niego historii – rewelacyjnie udaje mu się pod osłoną tajemniczości ukazać nieprzewidywalne koleje losu stworzonych przez siebie bohaterów.

 

Jakie książki wybrać zimą – diabeł tkwi w szczegółach

Gdy książki pisze osoba, której od dzieciństwa literatura była bliska można być pewnym, że osoba taka osiągnie sukces. Tak też było w przypadku Guillaume Musso (http://livro.pl/blog/guillaume-musso-ksiazki-ktore-podbily-rynek), którego książki z roku na rok zdobywają coraz liczniejszą rzeszę fanów. W jego dziełach znajdziemy wątki kryminalne, miłosne, a nawet fantastyczne. Dzięki całkowicie unikatowemu stylowi pisania poruszane przez autora wątki nie tylko wciągają czytelnika, ale są dla niego prawdziwą ucztą, od której nie może się oderwać. Zapewnia to skrupulatny research autora, który dba o każdy szczegół swoich dzieł.

Czas się rozgrzać – nadchodzi Mróz

W Polsce również są pisarze, którzy potrafią stworzyć dzieła z pogranicza gatunków trzymających w napięciu. Remigiusz Mróz, najbardziej znany dzięki serii z Chyłką autor (http://livro.pl/blog/remigiusz-mroz-ksiazki-ktore-pokochaly-miliony), sprawnie łączy kryminał z powieścią historyczną, science fiction i thrillerem prawniczym. Jeśli do tej pory jego nazwisko jedynie obijało Ci się o uszy, zdecydowanie sięgnij po cykl „W kręgach władzy”. Trzy książki, składające się na serię, poruszają wątki polityczne. Autor zręcznie wplata w nie motyw thrillera i kryminału, dzięki czemu cała seria z pewnością zyskuje.

Zwłaszcza w zimę rozgrzewającą lekturą będzie osławiona Seria z Chyłką lub seria z komisarzem Forstem. Zarówno do pierwszego, jak i drugiego cyklu można się przywiązać. Oba zaskakują swoją niebanalną strukturą, a poruszana fabuła zawsze jest nieszablonowa. Jeśli zatem masz ochotę na pełne akcji śledztwo, przygotuj miejsce na półce – R. Mróz nie zamierza w najbliższym czasie odstawić pisania.

Wieczorne valium w przystępnej formie

Jeśli szukasz książek, które zastąpią oglądany wieczorem serial, musisz zwrócić uwagę na książki obyczajowe (http://livro.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa.html). Zapewnią Ci one nie tylko odpoczynek po całym dniu pracy, ale też pozwolą związać się z całkiem nowymi postaciami. Nie musisz się jednak martwić – literatura obyczajowa z pewnością sprawi, że poczujesz się komfortowo. Pozwól sobie na chwilę relaksu przy wieczornej herbacie wraz z dobrą lekturą.

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *