Jakie są korzyści związane z ubezpieczeniem floty pojazdów?

2023-02-08 3:31:06

Ubezpieczenie floty pojazdów to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców posiadających więcej niż jeden służbowy samochód. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy – jest to jednak zaledwie część korzyści, na które możesz liczyć ubezpieczając od razu całą flotę. Pozostałe zalety poznasz w naszym poniższym artykule!

Niezmienne stawki przez cały rok

Ubezpieczenie floty samochodowej niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z ważniejszych jest brak zmienności stawek. Umowa flotowa zawierana z ubezpieczycielem obejmuje wysokość stawek obowiązujących przez cały rok. Przykładowo, suma wynosząca 500 zł za każdy pojazd znajdujący się we flocie nie zmieni się nawet w przypadku wystąpienia szkód w okresie trwania umowy. Dzięki stabilnej kwocie nie musisz obawiać się nieprzewidzianych wydatków, związanych z nieprzewidzianym wypadkiem czy wzrostem rynkowych stawek.

Uśrednienie szkodowości

Jest to bardzo istotna zaleta, pozwalająca często zaoszczędzić wiele środków pochodzących z budżetu działalności. Dzięki uśrednieniu szkodowości, szkoda korygowana jest o liczbę pojazdów. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca nie musi martwić się wysokimi kosztami, którymi w innym wypadku zostałby obciążony w momencie wystąpienia szkody.

Wyrównanie okresów ubezpieczenia

Posiadając wiele oddzielnie ubezpieczonych pojazdów łatwo jest pogubić się w gąszczu dokumentów i przegapić termin zapłaty składki. Ubezpieczając całą flotę, przedsiębiorca może wyrównać okres ubezpieczenia każdego zgłoszonego do umowy auta, sprawiając, że terminem spłaty będzie ten sam dzień dla wszystkich znajdujących się we flocie i uwzględnionych w umowie samochodów.

Atrakcyjna cena polisy

Ubezpieczenie flotowe to również sposób na oszczędność – decydując się je wykupić, towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj proponują przedsiębiorcom korzystniejsze ceny, niż w przypadku polis wybieranych pojedynczo dla każdego z pojazdów. Warto mieć na uwadze, że podczas obliczania stawki ubezpieczyciele dużą uwagę przywiązują do historii dotychczasowych szkód, dlatego też na szczególnie atrakcyjną stawkę mogą liczyć zwłaszcza klienci bezszkodowi.

Możliwość zawarcia umowy generalnej przez e-mail

Przedsiębiorca posiadający zawartą w danym towarzystwie ubezpieczeniowym umowę generalną, może zdecydować się na zawarcie polisy dla kolejnego pojazdu poprzez wiadomość e-mail. Wystarczy w tym przypadku wysłać wiadomość do agenta ubezpieczeniowego z prośbą o objęcie polisą konkretnego samochodu i od wybranego dnia. Zaletę tego rozwiązania stanowi fakt, że agent może wystawić polisę uwzględniającą datę znajdującą się w mailu – oznacza to, że może być ona również wsteczna. Jest to przydatna opcja między innymi wtedy, gdy przedsiębiorca dokona zakupu pojazdu w weekend i nie będzie miał możliwości bezpośredniego skontaktowania się z agentem.

Oszczędność czasu

Podpisując umowę generalną od razu poznasz stawki, jakie obowiązywać cię będą przez cały rok. W ten sposób możesz zaoszczędzić wiele czasu, ze względu na brak konieczności wysyłania danych dotyczących każdego pojazdu swojemu agentowi. Jeszcze więcej zyskasz, decydując się na współpracę z doświadczoną multiagencją, na przykład https://ubezpieczamy24.com – zamiast samodzielnie rozglądać się za najkorzystniejszą ofertą ubezpieczenia flotowego, po wypełnieniu formularza w krótkim czasie otrzymasz najlepszą ofertę polisy, która będzie w pełni gotowa do podpisania.

– Materiał zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *