Facebook


Jakie szkolenia online dla biznesu warto zrobić?

2021-08-04 1:09:35

Każdy kolejny rok przynosi zmiany na rynku pracy, zaś ten miniony dla wielu branż okazał się przełomowy. Warto śledzić trendy i poszerzać kompetencje na bieżąco. Podstawą może być samodukacja, jednak ukończenie kursu i potwierdzenie kwalifikacji certyfikatem oznacza większą wiarygodność. Nie każdy kurs wymaga nakładu finansowego – w sieci dostępne są również bezpłatne szkolenia z wielu różnych dziedzin. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę w najbliższym czasie?

1. Kursy i szkolenia z Excela

2. Szkolenia z obsługi klienta, zarządzania zespołem i umiejętności miękkich

3. Google Ads i podstawy SEO

Lista szkoleń online jest długa, dlatego z pewnością każdy wybierze spośród nich coś dla siebie.

Kursy i szkolenia z Excela

Wiele osób uwzględnia w swoim CV znajomość Excela, jednak tak naprawdę tylko część z nich potrafi wykazać się umiejętnością przeliczania danych, tworzenia tabel przestawnych czy korzystania z makr. Jeśli program pasuje do modelu biznesowego twojej firmy, warto, aby zainteresowały cię szkolenia online dla biznesu z tej właśnie dziedziny. Jednym z ciekawszych jest kurs VBA. Program szkolenia koncentruje się na języku programowania, który umożliwia pisanie makr – rozwiązań usprawniających pracę z zakresu finansów, analizowania danych i statystyki. Wykorzystuje się je także na poziomie działania z przetwarzaniem danych osobowych i wynikami sprzedaży.

Szkolenia z obsługi klienta, zarządzania zespołem i umiejętności miękkich

Eksperci do spraw rekrutacji zauważają, że po silnej koncentracji na umiejętnościach twardych, ponownie docenia się zasób kompetencji miękkich. Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną firmę czy zarządzasz zespołem marketingu, sprzedaży lub obsługi klienta, sposób działania, wspieranie pracowników, a jednocześnie wymaganie wyników to poważne zadanie. Szkolenia online dla biznesu obejmują więc szeroką tematykę związaną z czynnościami kierowniczymi. Informacje związane z zarządzaniem grupą, formułowaniem poleceń służbowych i egzekwowaniem ich, przedstawione w ciekawy sposób, ponownie mają sens.

Google Ads i podstawy SEO

W ostatnim czasie na popularności zyskują nie tylko szkolenia i kursy z MS Excel, ale również kursy online z podstawami programowania. Programiści, junior i senior developerzy, osoby kodujące w HTML czy CSS są cenieni na rynku pracy, jednak nie mniej pożąda się specjalistów od pozycjonowania. Taką wiedzę szeroko wykorzystuje marketing, zyskujący moc e-commerce oraz wszystkie dziedziny bazujące na dobrym zbudowaniu strony internetowej. Z czasem możesz pokusić się nawet o prowadzenie działalności gospodarczej w tych obszarach.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *