Jakie warunki musimy spełnić żeby wziąć pożyczkę przez Internet?

2016-12-02 9:43:46

Dynamiczny rozwój internetu oraz nowoczesnych technologii sprawił, że otrzymanie pożyczki w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie prostsze niż jeszcze kilka lat temu – wszystkie formalności można zorganizować w trybie on-line. Nie znaczy to oczywiście, że nie trzeba spełniać żadnych wymagań – wnioski nadal są szczegółowo weryfikowane, jednak sama procedura stała się dzięki internetowi dużo łatwiejsza. Jakie warunki trzeba zatem spełnić, żeby otrzymać dodatkową gotówkę?

Weryfikacja danych osobowych

Podstawowym warunkiem otrzymania pożyczki przez internet jest oczywiście zarejestrowanie się w serwisie, oferującym tego rodzaju wsparcie finansowe. Ważne, żeby podczas logowania posługiwać się prawdziwymi danymi – firma pożyczkowa skrupulatnie sprawdza potencjalnych klientów, aby zabezpieczyć się przed wyłudzeniami. Pomaga w tym na przykład procedura opłaty weryfikacyjnej, dzięki której firma udzielająca pożyczki widzi, z jakiego konta przelałeś pieniądze, w tym twoje dane, a w ten sposób jesteś o krok bliżej od pozytywnej weryfikacji.

Opłata weryfikacyjna

Skoro już wspomniana została ta procedura, warto ją nieco opisać, ponieważ zawsze wywołuje falę pytań. Bez obaw – to niewielka kwota, na przykład symboliczna złotówka, którą musisz przelać z własnego rachunku bankowego. Po otrzymaniu decyzji o udzieleniu pożyczki, suma ta jest zwracana z powrotem na twój rachunek bankowy. Po co uiszcza się taką opłatę? Zazwyczaj nie ma innej możliwości, aby zweryfikować tożsamość danego klienta i jego wiarygodność poza dowodem osobistym, dlatego właśnie stosuję się tę procedurę. Bardzo ważne, abyś przelał pieniądze z konta, którego jesteś posiadaczem – istotne dla firmy udzielającej pożyczkę jest widniejące tam twoje imię i nazwisko. Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa podczas udzielania i zaciągania pożyczek. Pamiętajmy więc o tym, zanim zaczniemy zastanawiać się nad zasadnością danych procedur.

Dobra historia kredytowa

Zostałeś już zweryfikowany przez system? Na pewno sprawdziłeś i przestudiowałeś już warunki, które trzeba spełnić, starając się o pożyczkę on-line. Niektóre firmy wymagają zaświadczenia o zarobkach lub udokumentowanej zdolności do spłaty zobowiązań, powstałych na skutek zaciągnięcia pożyczki. Formalności jest naprawdę niewiele – nie musisz chodzić do placówek bankowych, stać w kolejkach, przedstawiać zaświadczeń. Pamiętaj jednak, że firmy oferujące chwilówki przez internet, sprawdzają historię kredytową swoich klientów – nie w każdym przypadku istnieje możliwość otrzymania pożyczki. Zalegałeś z płatnościami, masz nieuregulowane zobowiązania lub komornika na rachunku? To wszystko może mieć wpływ na decyzję o przyznaniu środków. Więcej informacji o tym, jak pożyczać przez Internet znajdziesz pod adresem: http://www.vivus.pl/moje-finanse/chwilowki-przez-internet/.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *