Jest umowa na budowę szpitala

2019-10-02 10:56:00

Szpital w Legionowie staje się faktem. 2 października Wojskowy Instytut Medyczny zawarł umowę na budowę placówki z firmą STRABAG, zwycięzcą przetargu. Prace potrwają do końca 2021 r.

 

Formalności za nami, wkrótce rusza budowa. Będzie to nowoczesna placówka, spełniająca najnowsze standardy. Szpital będzie częścią renomowanego Wojskowego Instytutu Medycznego, co daje gwarancję wysokiej jakości usług medycznych. Będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji ok. 90 pacjentów. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób – lekarze, pielęgniarki oraz inny personel medyczny i pomocniczy. Szpital w Legionowie będzie świadczył pomoc dla wszystkich
potrzebujących opieki lekarskiej pacjentów 24 godz. na dobę poprzez Izbę
Przyjęć i 6 oddziałów specjalistycznych: kardiologiczny, chirurgiczny, ginekologiczny, okulistyczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych.

Placówka będzie służyła nie tylko wojsku, ale wszystkim mieszkańcom Legionowa i powiatu legionowskiego. W szpitalu otrzymają niezbędną pomoc i opiekę 24 godziny na dobę, dzięki Izbie Przyjęć i OIOM-owi.

Szpital w Legionowie to realna potrzeba, Legionowo jest jednym z najgęściej zaludnionych miast w Polsce. Placówka zwiększy także potencjał wojskowej służby zdrowia oraz Wojska Polskiego, a także zapewni bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w drugim kwartale 2022 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *